9. Maraton Rzeszowski coraz bliżej! Trasa tym razem wzdłuż Bulwarów

2021-09-23 13:25 wk
9. Maraton Rzeszowski coraz bliżej! Trasa tym razem wzdłuż Bulwarów
Autor: W. Kasza

Maraton w tym roku będzie odbywał w formule hybrydowej- w przypadku biegu wirtualnego podstawą do klasyfikacji będzie przesłanie zapisu pokonanego dystansu, maksymalnie do 10-go października. Wzorem poprzednich lat, bieg będzie miał także wymiar charytatywny.

Biegowe święto w Rzeszowie coraz bliżej. W weekend 2 i 3 października na miejscowych Bulwarach rozegrany zostanie Maraton Rzeszowski, Sztafeta Maratońska oraz Bieg na 5-tkę o Puchar Pratt&Whitney. Wyjątkowo w tym roku, trasa najdłuższego biegu będzie wiodła inaczej niż zwykle.

Start i meta znajdować będą się za sceną na Bulwarach. Biegniemy wzdłuż Wisłoka,ścieżkami pieszo-rowerowymi do ulicy Jarowej i z powrotem do Mostu Lwowskiego, tam będziemy biec nową kładką rowerową na drugą stronę, pod mostem Lwowskim również na drugą stronę w kierunku Mostu Narutowicza, tam będzie "zawrotka" i z powrotem, tą samą trasą, do startu. Pętla liczyć będzie 14 km, trzeba będzie pokonać ją trzykrotnie- mówił podczas konferencji prasowej Mirosław Wierzbicki ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Wzorem poprzednich lat, bieg będzie miał także wymiar charytatywny. W tym roku przypinając do koszulki kartkę będzie można pomóc 3-letniej Julii i 15-letniej Patrycji. Młodsza dziewczynka urodziła się z wadami genetycznymi zwanymi zespołem Larsena- pilnie potrzebuje operacji nóżki i skrzywionego kręgosłupa, który uciska jej narządy wewnętrzne utrudniając oddychanie. Patrycja zaś, ze względu na zwichnięcie stawów biodrowych wymaga leczenia chirurgicznego oraz wielokierunkowej rehabilitacji.

Poza Maratonem, 3-go października rozgrywana będzie w Rzeszowie także Sztafeta Maratońska. Do udziału w zawodach zgłosić mogą się zarówno drużyny męskie, kobiece, jak i mieszane. W przypadku tej imprezy dystans 42 km podzielony będzie na 5 mniejszych odcinków- trzy 10-kilometrowe, jeden 7- i jeden 5-kilometrowy.

Na tych, którzy przygodę z biegami zaczęli niedawno czeka bieg na 5 km o Puchar Pratt&Withney. Internetowe zapisy na zawody trwają do 26-go września, później będzie to możliwe jedynie w Biurze Zawodów- to działać będzie w Hali Podpromie.

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?
Wrześniowy przejazd Masy wspólnie z Muzeum Dobranocek!
Posłuchaj o właściwościach lecytyny i dowiedz się, gdzie ją znaleźć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Źródło: 9. Maraton Rzeszowski coraz bliżej! Trasa tym razem wzdłuż Bulwarów
Nasi Partnerzy polecają