Blokada stacji Orlen w Rzeszowie. „Tylko myję szybę”

2022-06-11 18:10 M.S

Kierowcy z Rzeszowa dołączyli dzisiaj do ogólnopolskiej akcji blokowania stacji firmy Orlen. Horrendalnie wysokie ceny paliw wyczerpały pokłady cierpliwości posiadaczy samochodów, którzy bardzo dokładnie czyścili szyby w swoich autach i posiadali w kieszeniach wyjątkowo dużo drobnego bilonu.

Podjeżdżają do dystrybutora, patrzą na cenę i odjeżdżają. I tak w kółko. Dzisiaj kierowcy z całego kraju – na znak protestu – poblokowali ruch na niektórych stacjach paliw Orlen. Wszystko przez coraz wyższe ceny paliwa. - Odjechałbym, ale źle się poczułem. Dobrze, że tutaj panowie mi pomogli, bo inaczej bym się przewrócił tłumaczy kierowca stojący przy dystrybutorze.

Kieszenie pełne bilonu

Orlen przy ul. Warszawskiej w Rzeszowie zablokowało ponad 10 samochodów. Tyle wystarczyło, żeby całkowicie sparaliżować pracę stacji. Każdy z kierowców kilkukrotnie podjeżdżał pod dystrybutor. Niektórzy tankowali maksymalnie po litrze i płacili za niego pięciogroszowym bilonem - Troszkę zatankuje pewnie. Może litr na dobry początekmówi jeden z kierowców. - Może za chwilę stanieje. Mamy czas, dzisiaj sobota, weekend, można pooddychać trochę – żartuje.

- Na razie tylko myję szybę. Zastanawiam się, czy tankować tak drogie paliwo – uśmiecha się jeden z protestujących. - Ale chyba zatankuje troszkę później, kieszenie mam pełne, więc coś tam może dzisiaj wpadnie do baku – dodaje.

Nasi Partnerzy polecają