KROSNO: Maseczki w komunikacji miejskiej są obowiązkowe. Będą kontrole!

i

Autor: Unsplash.com/ Júlia Borges

KROSNO: Maseczki w komunikacji miejskiej są obowiązkowe. Będą kontrole!

2021-11-21 12:55

Przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach publicznych będą sprawdzane na prośbę pasażerów, którzy zwracali uwagę na przypadki lekceważenia obowiązku noszenia maseczek w autobusach przez innych podróżujących miejską komunikacją.

Krośnieński MKS wspólnie m.in. z policjantami zapowiada kontrole w miejskich autobusach. To po sygnałach mieszkańców, którzy zgłaszali, że zdarzają się przypadki lekceważenia obowiązku noszenia maseczek w autobusach przez innych podróżujących miejską komunikacją pasażerów.

Na przypadki lekceważenia obowiązku zakrywania ust i nos bardziej stanowczo mają reagować też kontrolerzy biletów, a pracownicy MKS Krosno, w przypadku odmowy założenia maseczki, będą mogli informować o tym policję- zapowiadają na oficjalnym profilu MKS Krosno  pracownicy.

Na pełne wsparcie władz miejskiej komunikacji liczyć mogą także kierowcy autobusów, którzy zdecydują się egzekwować od pasażerów obowiązek zakrywania nosa i ust w transporcie zbiorowym.

Osoby, które nie będą stosować się do obowiązujących zasad, muszą liczyć się nawet z policyjnym mandatem.

Nie narażajmy niepotrzebnie siebie i innych pasażerów - kilka czy nawet kilkanaście minut spędzonych w maseczce na twarzy może uchronić przed zachorowaniem- przypomina MKS Krosno.

Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny
Posłuchaj o detoksie sokami. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Źródło: KROSNO: Maseczki w komunikacji miejskiej są obowiązkowe. Będą kontrole!