Mała Pola trafiła do szpitala po kolejnym zadławieniu. Co z terapią?

i

Autor: Pola walczy z SMA/Facebook

Wydarzenia

Mała Pola trafiła do szpitala po kolejnym zadławieniu. Co z terapią?

2023-05-22 9:34

Mała Pola Matuszek, która od urodzenia zmaga się z okropną chorobą SMA niestety znów trafiła do szpitala. Jej rodzice przekazali wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tam na bieżąco informują o jej stanie zdrowia wszystkie osoby, które interesują się losem małej Poli.

Spis treści

  1. Mała Pola w szpitalu. Co z terapią? 
  2. Mała Pola trafiła do szpitala po kolejnym zadławieniu

Mała Pola w szpitalu. Co z terapią? 

Pola Matuszek to dziewczynka, której historię poznała cała Polska. Dziesiątki, jak nie setki tysięcy osób uczestniczyło w zrzutce na najdroższy lek świata, który miał odmienić życie Poli. Pod koniec stycznia 2023 roku rodzice dziewczynki przekazali wiadomość, że Pola trafiła do szpitala po zadławieniu się. Kilka tygodni później dziewczynka wyszła ze szpitala, a jej rodzice zajęli się jej rehabilitacją, aby wróciła do sił sprzed nieszczęśliwego wypadku po, którym była hospitalizowana. Jak wynika z treści postów zamieszczanych na grupie Pola walczy z SMA, sporo osób pyta o to, czy Pola dostała już drogocenną terapię.

Nasza rodzina cały czas wierzy że będzie to możliwe, czekamy na ten moment, myślimy o tym i modlimy się by nie było żadnych przeciwwskazań oraz żeby odbyło się to jak najszybciej. Podanie TG w tym momencie nie przyniosło by oczekiwanego efektu.... Jesteśmy w kontakcie z Panią Profesor z Lublina, skonsultuje Ona Polę w celu kwalifikacji do podania Terapii jak tylko dojdzie do siebie i będziemy w stanie przetransportować ja na wizytę… Lecz żebyśmy mogli pojechać do Lublina na konsultacje Pola musi nabrać sił, wzmocnić organizm po wypadku, rozćwiczyć na nowo każdą partię ciała. Tym czasem jest nam dalej pod górkę ponieważ Pola przechodzi obecnie infekcje. Na ten moment na wyjazd w celu konsultacji Pola jest po prostu za słaba- jest również po antybiotykoterapii co odciąga nas w czasie. Czeka nas ciężka praca walczymy o powrót do sił do sprawności z przed wypadku – pisali rodzice 9 maja 2023 roku.

ZOABCZ: Zarka, Posadek i ich małe boćki

Mała Pola trafiła do szpitala po kolejnym zadławieniu

Ostatnia wiadomość od rodziców dziewczynki świadczy o tym, że podanie Poli terapii znów odłoży się w czasie, bo dziewczynka trafiła do szpitala.

W te słoneczną niedziele witamy was ze szpitala. Niestety po wypadku u Poli nadal nie wrócił odruch przełykania wczoraj nie poradziła sobie ze śliną i doszło do zachłyśnięcia. W związku z tym trafiliśmy do szpitala. Tu Pola poddana jest hospitalizacji w celu przeprowadzenia badań diagnostycznych i leczenia. Nieustannie modlimy się by ten koszmar się skończył i Pola wróciła do sił z przed wypadku – poinformowali.

Kamilek z Częstochowy w objęciach pluszowego misia. Nikt go już nie skrzywdzi
Źródło: Mała Pola trafiła do szpitala po kolejnym zadławieniu. Co z terapią?