Chciał zarabiać na sąsiadach, coś poszło nie tak...

2022-09-23 14:25 M.Sze
Sprzedawał z zyskiem piwo sąsiadom
Autor: fot. sxc.hu

Mieszkaniec powiatu łosickiego znalazł sprytny sposób na zdobycie dodatkowej gotówki. Kupował piwo w markecie, a następnie odsprzedawał je z zyskiem sąsiadom.

- Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach przeszukali posesję należącą do 54-letniego mieszkańca gminy Łosice, ponieważ z ustaleń operacyjnych wynikało, że mężczyzna może sprzedawać alkohol bez wymaganego zezwolenia. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 110 półlitrowych puszek z piwem i kasetę z bilonem. W trakcie czynności do podejrzewanego mężczyzny przyszło dwóch mieszkańców gminy, chcących kupić u niego trunek, co potwierdziło nielegalny proceder. Okazało się, że mężczyzna chcąc „dorobić” kupował piwo w markecie i odsprzedawał  po wyższej cenie, a ze względu na sporą odległość od sklepu potencjalnych klientów nie brakowało – wyjaśnia asp. Nina Zaniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Zgodnie z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, za sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia grozi kara grzywny, mieszkańcowi powiatu łosickiego sposób na szybki zarobek może zatem przynieść straty zamiast zysków.