Centrum Informacji Turystycznej w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek Co tydzień wycieczka startuje spod Centrum Informacji Turystycznej w Siedlcach, przy ul. Pułaskiego 7

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Ruszył cykl bezpłatnych wycieczek po Siedlcach [AUDIO]

2021-07-02 19:14

Piesze wyprawy po mieście będą raz w tygodniu, przez całe lato 2021 roku, prowadzić przewodnicy z siedleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Wycieczki umożliwiają bezpłatne zwiedzanie Siedlec z przewodnikiem i poznanie historii miejskich zabytków, lokalnych legend oraz rozmaitych ciekawostek.

W każdą niedzielę o godz. 16.00 będziemy spotykali się pod Centrum Informacji Turystycznej w Siedlcach. Będziemy spacerowali różnymi trasami. Będą one zróżnicowane, dlatego że w każdą niedzielę przewodnik będzie inny, i będzie też opowiadał o Siedlcach z innej, swojej perspektywy. Będzie akcentował to, co lubi w mieście najbardziej, to co go fascynuje. A wśród wycieczek tematycznych, którymi będziemy oprowadzać w tym roku, są wycieczki śladami siedleckich Żydów, siedleckim odcinkiem Traktu Brzeskiego i po siedleckich zabytkach i ich tajemnicach. Już 8 sierpnia – „Śladami siedleckich legend”, to wycieczka skierowana do dzieci i ich rodziców, czyli takie rodzinne, wakacyjne zwiedzanie. A następnie – ciekawostki siedleckie, odnajdywanie śladów Aleksandry Ogińskiej w mieście, poznawanie znanych siedlczan i – na zakończenie sezonu, 3 października – ostatnia wycieczka poświęcona będzie szczególnie Polskiemu Towarzystwu Turystyczno-Krajoznawczemu – informuje Natalia Zyśk, znana jako Pani Przewodnik z siedleckiego oddziału PTTK.

Temat tej ostatniej wyprawy jest nieprzypadkowy, bo Przewodnicy Siedleccy obchodzili niedawno 50-lecie swojej działalności w Siedlcach, a z ich inicjatywami związanych jest lokalnie wiele różnych miejsc. Co dwa tygodnie tematyka spotkania będzie skoncentrowana wokół najbardziej znanych i najważniejszych obiektów w mieście oraz poświęcona jego dziejom. Najbliższa wyprawa o takim właśnie temacie – już w niedzielę.

4 lipca o godz. 16.00 spotkamy się na takiej ogólnej, klasycznej wycieczce po Siedlcach, gdzie będzie można poznać historię miasta oraz zabytki – te najważniejsze dla nas, najciekawsze, o które turyści zawsze pytają, a które można znaleźć w wielu przewodnikach, jakie opowiadają o Siedlcach – dodaje Natalia Zyśk.

Wycieczki będą się odbywać co tydzień, niezależnie od pogody, aż do 3 października. Więcej na temat wszystkich zaplanowanych na tegoroczne lato wypraw, można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym. O innych wycieczkach, adresowanych do cyklistów, które organizuje Siedlecki Klub Turystyki Rowerowej „Doktorek”, możecie przeczytać w naszym kolejnym artykule (link pod audycją).

POSŁUCHAJ o tegorocznych bezpłatnych wycieczkach pieszych po Siedlcach w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie":
plakat

i

Autor: PTTK w Siedlcach
ZOBACZ FILM: "Motocykle i Siedlce" - pierwsza wystawa motoryzacyjna w mieście
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Ruszył cykl bezpłatnych wycieczek po Siedlcach [AUDIO]