Noworodek znaleziony w oknie życia w Siedlcach przebywa w szpitalu wojewódzkim

i

Autor: fot. pixabay.com Zdjęcie symboliczne

Dziecko znalezione w oknie życia w Siedlcach przebywa w szpitalu wojewódzkim

2022-01-28 10:34

Cały zdrowy i bezpieczny. Noworodek znaleziony w oknie życia w Siedlcach jest pod opieką lekarzy z siedleckiego szpitala wojewódzkiego. Jak informowaliśmy wcześniej, pracownicy Domu Dziecka „Pod Kasztanami” w Siedlcach znaleźli noworodka w okienku życia wczoraj (27 stycznia) przed godz. 16.00 i przewieźli go na badania do placówki medycznej.

Informację o tym, że dziecko znalezione w oknie życia przebywa w lecznicy, potwierdza Barbara Jakubczyk, rzecznik prasowy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach: – Tak, rzeczywiście, w dniu wczorajszym do naszej placówki trafił kilkudniowy noworodek w stanie ogólnym dobrym, który pozostanie na obserwacji na oddziale neonatologicznym.

Dzieckiem zajmuje się kadra medyczna oddziału. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że to najprawdopodobniej dziewczynka. O tym, co stanie się z noworodkiem, zadecyduje Sąd Rejonowy w Siedlcach.

To drugie dziecko znalezione w oknie życia w Siedlcach. Poprzednim razem, w kwietniu 2013 roku, pracownicy Domu Dziecka „Pod Kasztanami” znaleźli w okienku roczną dziewczynkę, po którą matka wróciła jeszcze tego samego dnia.

Sonda
Czy mandat za brak maseczki powinien wzrosnąć?
Źródło: Dziecko znalezione w oknie życia w Siedlcach przebywa w szpitalu wojewódzkim