W Orszaku Trzech Króli 2022 w Siedlcach wzięło udział kilkuset mieszkańców miasta i okolic

i

Autor: Monika Półbratek W Orszaku Trzech Króli 2022 w Siedlcach wzięło udział kilkuset mieszkańców miasta i okolic

"Dzień dziś wesoły" - IX Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Siedlec [FOTO, AUDIO]

2022-01-06 15:09

"Żywa" szopka, występy aktorów, królowie w konnym powozie, koncert kolęd i ciepły posiłek dla mieszkańców - to atrakcje tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Siedlcach. Wydarzenie odbyło się w mieście już po raz dziewiąty. Choć z powodu pandemii w 2022 roku obchody święta Trzech Króli były skromniejsze, a trasa krótsza niż w latach ubiegłych, to w pochodzie wzięły udział prawdziwe tłumy. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Dlaczego, zdaniem siedlczan, warto wziąć udział w Orszaku Trzech Króli, możecie usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym (jeżeli się nie odtwarza, należy odświeżyć stronę lub spróbować włączyć dźwięk na komputerze, a nie na telefonie).

POSŁUCHAJ krótkiej relacji dźwiękowej z Orszaku Trzech Króli 2022 w Siedlcach:

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w Siedlcach poprowadził konferansjer Jan Jaroszyński. Oprawę muzyczną wydarzenia przygotował młodzieżowy chór z parafii pw. Św. Teresy w Siedlcach. Odgrywane podczas pochodu scenki teatralne przedstawiały Św. Rodzinę spodziewającą się Dzieciątka, dwór króla Heroda i walkę dobra ze złem, a także pokłon Trzech Króli w stajence. Zostały przygotowywane przez wspólnoty Domowe Kościoła, rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach, a także młodych aktorów ze Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza, działającego w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach oraz członków Siedleckiej Grupy Literackiej „WITRAŻ” z Miejskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie zakończył w katedrze koncert kolęd w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce. Uczestnicy orszaku zostali też poczęstowani ciepłym barszczem i pierogami.

W 2022 roku w organizację wydarzenia włączył się siedlecki samorząd. Honorowym patronatem objęli tegoroczny Orszak Trzech Króli w Siedlcach ks. bp Kazimierz Gurda i prezydent Andrzej Sitnik

Sonda
Czy kiedykolwiek brałeś(aś) udział w Orszaku Trzech Króli w Siedlcach?
Źródło: "Dzień dziś wesoły" - IX Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Siedlec [FOTO, AUDIO]