Zakończył się remont w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach przy ul. Kaszubskiej 1. Od 1 lutego jest udostępniona czytelnikom

i

Autor: Monika Półbratek Od 1 lutego w Filii nr 2 MBP w Siedlcach można już wypożyczać książki

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach jest już otwarta po remoncie

2022-02-01 10:17

Była nieczynna przez kilka tygodni, od dziś (1 lutego) wznawia działalność. Po zakończeniu remontu podłogi, filia nr 2 siedleckiej Książnicy zaprasza czytelników. Prace remontowe w budynku przy ul. Kaszubskiej trwały od końca listopada i były sporym wyzwaniem dla bibliotekarzy. Wymagały bowiem wyniesienia z obiektu całego księgozbioru.

– W filii nr 2 naszej biblioteki podłoga nie była wymieniana od 25 lat. Stare panele nie mogły już służyć czytelnikom i pracownikom. W związku z tym podjęliśmy dosyć spore przedsięwzięcie, a mianowicie trzeba było usunąć wszystko, co było w placówce, czyli około 40 tys. woluminów i ponad sto regałów różnej wielkości. Lokal został całkowicie opróżniony, po to żeby można było wykonać remont podłogi. Został on zrealizowany. W tej chwili jest położony w całym lokalu nowy, ładny i czysty gres, który na pewno będzie służył bardzo dobrze czytelnikom i pracownikom – informuje Ewelina Raczyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach.

Remont filii nr 2 kosztował prawie 74 tys. zł. Został wykonany w ramach budżetu biblioteki na 2021 rok. Po jego zakończeniu, czytelnicy zniecierpliwieni dość długim okresem oczekiwania na otwarcie placówki, mogą tam od dzisiaj znowu wypożyczać książki.

– Cały księgozbiór powrócił już na swoje miejsce i od 1 lutego otwieramy się. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że czytelnicy już się niecierpliwili, bo otrzymywaliśmy telefony z pytaniem, kiedy nastąpi otwarcie. Niestety, uporządkowanie całego księgozbioru wymagało czasu i ogromnej precyzji, po to żeby funkcjonować już prawidłowo (…) Zapraszamy od poniedziałku do piątku wszystkich zniecierpliwionych i oczywiście nowych czytelników – mówi dyrektor.

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach przy ul. Kaszubskiej 1 jest obecnie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 18.00, a w piątki w godz. od 8.00 do 16.00.

Sonda
Czy znasz książki Olgi Tokarczuk, polskiej noblistki?
Źródło: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach jest już otwarta po remoncie