Film „Perfect Days” i spotkanie z podróżnikiem Piotrem Milewskim w ramach „Kina z pasją”  w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. Organizatorzy

Na co do kina?

Film „Perfect Days” i spotkanie z podróżnikiem Piotrem Milewskim w ramach „Kina z pasją” w Novekino Siedlce

2024-04-22 9:50

W najbliższym, czwartkowym „Kinie z Pasją” w NoveKino Siedlce, 25 kwietnia o godz. 19.00, niezwykłe połączenie! Najnowszy, nominowany do Oscara i nagradzany na festiwalu w Cannes film Wima Wendersa „Perfect Days” oraz spotkanie z podróżnikiem i pisarzem Piotrem Milewskim.

Niemiecki reżyser, Wim Wenders, twórca „Nieba nad Berlinem” i „Lisbon Story”, a także słynnych dokumentów „Buena Vista Social Club” czy „Sól Ziemi” powraca do Tokio, które inspirowało go od wielu lat, by zabrać widza w niezwykłą podróż do przesyconej spokojem i pogodą ducha codzienności czyściciela miejskich toalet. Jak czerpać radość z prostych przyjemności, a spełnienia szukać w codziennych obowiązkach? Czy tak wygląda droga do szczęścia, o której dziś świat zdaje się zapominać? – zastanawia się Agnieszka Osmólska-Ilczuk, prowadząca cykl „Kino z pasją” w Novekino Siedlce.

 Film „Perfect Days” i spotkanie z podróżnikiem Piotrem Milewskim w ramach „Kina z pasją”  w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. Organizatorzy

Warto dodać, że dopowiedzeniem oszczędnej ścieżki dialogowej w filmie jest muzyka. Odtwarzane z kaset przeboje Niny Simon, Lou Reeda, Patti Smith, Vana Morrisona czy The Rolling Stones – to muzyka bliska nie tylko głównemu bohaterowi, nadająca rytm jego codzienności, ale samemu reżyserowi. Podobnie rzecz ma się z wątkiem fotograficznym. Wielu widzów określa ten film jako doświadczenie, które zmienia życia, a także jako jedną z ciekawszych propozycji ostatnich lat w kinematografii światowej.

Wstępem do seansu, a także jego podsumowaniem, będzie spotkanie z podróżnikiem i pisarzem Piotrem Milewskim, które poprowadzi Agnieszka Osmólska-Ilczuk. Piotr Milewski w Japonii spędził blisko dekadę swojego życia, przez 5 lat pracując w jednej z japońskich korporacji, jako jedyny obcokrajowiec wśród sześciuset członków załogi przedsiębiorstwa. Autor „Dzienników japońskich”, „Planety K” i ostatnio wydanej książki „Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta” znany jest również ze swoich publikacji, dokumentujących podróże po Islandii, czy szlakiem Kolei Transsyberyjskiej. Wielokrotnie nagradzany w literackich konkursach i plebiscytach, jak mało kto potrafi opowiadać historię ludzi i miejsc.

W czwartek 24 kwietnia od 18.30 w foyer Novekino Siedlce Piotr Milewski będzie podpisywał swoje książki. O 19.00 rozpocznie się spotkanie połączone z wspólnym oglądaniem „Perfect Days” Wima Wendersa.

 Film „Perfect Days” i spotkanie z podróżnikiem Piotrem Milewskim w ramach „Kina z pasją”  w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. Organizatorzy

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego
Źródło: Film „Perfect Days” i spotkanie z podróżnikiem Piotrem Milewskim w ramach „Kina z pasją” w Novekino Siedlce