Hufiec ZHP Podlasie w Siedlcach czeka na dzieci i młodzież, które chcą poznać harcerstwo!

i

Autor: fot. Hufiec ZHP "Podlasie" w Siedlcach

Hufiec ZHP Podlasie w Siedlcach czeka na dzieci i młodzież, które chcą poznać harcerstwo! [AUDIO]

2022-11-25 17:42

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, siedleccy harcerze rozpoczęli w ostatnich miesiącach prężną działalność. Wreszcie znów spotykają się z innymi hufcami i organizują wydarzenia, integrujące ich z lokalną społecznością. Czekają też na nowych zuchów. Mają nadzieję, na znaczące powiększenie swoich gromad i drużyn. Zapraszają osoby w każdym wieku i przekonują, że warto dołączyć do Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach!

POSŁUCHAJ więcej o harcerstwie! Kto i jak może zostać harcerzem? Dlaczego warto dołączyć do harcerstwa?

– Najmłodsze dzieci, jakie przyjmujemy do zuchów, mają 6-7 lat. Dzieci w wieku 7-10 lat trafiają do gromad zuchowych, starsze do drużyn harcerskich, ale też zapraszamy osoby mające powyżej 13-14 lat do dołączania do naszych drużyn starszoharcerskich, a w wieku 16+ do drużyn wędrowniczych. Oczywiście chętnie przyjmiemy też wszystkich dorosłych, np. nauczycieli czy społeczników, którzy zechcą wstąpić do harcerstwa i otworzyć swoją drużynę, zostając instruktorami ZHP – mówi przewodnik Aleksander Panasiuk z Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach.

Harcerstwo umożliwia nauczenie się przez zabawę wielu praktycznych umiejętności, zdobycie sprawności, a także rozwinięcie i zacieśnienie relacji społecznych z innymi ludźmi, w różnym wieku. Plusy harcerstwa cały czas jednak rosną – działa ono na ziemiach polskich już od ponad stu lat, ale stale się rozwija.

Hufiec ZHP Podlasie w Siedlcach czeka na dzieci i młodzież, które chcą poznać harcerstwo!

i

Autor: fot. Hufiec ZHP "Podlasie" w Siedlcach

– Jeszcze parę lat temu powiedziałbym, że wielkim plusem harcerstwa są techniki harcerskie, umiejętności przetrwania, survival. To wszystko, patrząc na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, nadal może być bardzo przydatne. Ale dziś harcerstwo posługuje się też mantrą uczenia przez działanie. Uczymy tego, czego nasi podopieczni sami potrzebują. Mamy drużyny specjalnościowe, które działają zgodnie z zainteresowaniami naszych podopiecznych – ratownictwo medyczne, drużyny obronnościowe, ale mamy też na przykład drużyny, które zajmują się informatyką czy współczesnymi technologiami wyjaśnia Aleksander Panasiuk.

Drużyna harcerska lub gromada zuchowa spotyka się raz w tygodniu na godzinną lub półtoragodzinną zbiórkę. Hufiec ZHP Podlasie w Siedlcach działa na obszarze całego powiatu siedleckiego, więc do harcerstwa mogą się zgłaszać osoby zarówno z Siedlec, jak i z okolic miasta. Z Hufcem można się z skontaktować mailowo poprzez fanpage na Facebooku lub adres e-mail: [email protected]. Zgłaszając siebie lub swoje dziecko, wystarczy podać swoje dane osobowe i/lub dane oraz wiek dziecka, a także poinformować, do jakiej placówki edukacyjnej uczęszcza. Pozwoli to znaleźć dla niego najbliższą działającą w okolicy drużynę. Więcej informacji – w załączonym nad tekstem materiale dźwiękowym (jeżeli się nie wyświetla i/lub nie odtwarza, należy odświeżyć stronę albo włączyć dźwięk na komputerze).

Hufiec ZHP Podlasie w Siedlcach czeka na dzieci i młodzież, które chcą poznać harcerstwo!

i

Autor: fot. Hufiec ZHP "Podlasie" w Siedlcach
Sonda
Czy kiedykolwiek byłaś/eś harcerzem?
Źródło: Hufiec ZHP Podlasie w Siedlcach czeka na dzieci i młodzież, które chcą poznać harcerstwo! [AUDIO]