Łąka kwietna przy ul. Monte Cassino w Siedlcach zniszczona. Co dalej? [FOTO]

2022-05-17 18:04 Monika Półbratek
Łąka kwietna przy ul. Monte Cassino w Siedlcach zniszczona. Wykonawca obiecał jej odtworzenie po zakończeniu prac
Autor: fot. Monika Półbratek Tak wygląda teren łąki kwietnej przy ul. Monte Cassino w połowie maja 2022 roku. Zdjęcia dokumentujące przebieg remontu ulicy znajdziecie w galerii. Jak wyglądała kwitnąca łąka w zeszłym roku, zobaczycie poniżej

Zniszczył ją remont drogi, ale zostanie odtworzona. Część wysianej w zeszłym roku łąki kwietnej przy ul. Monte Cassino w Siedlcach uległa zniszczeniu. W czasie prowadzonego remontu ulicy i budowy ścieżki rowerowej teren łąki rozjechały maszyny drogowców. Zaniepokoiło to mieszkańców, ale siedleccy urzędnicy uspokajają, że problem jest już naprawiany.

Łąka kwietna przy ul. Monte Cassino w Siedlcach została wysiana wiosną 2021 roku. Gdy zakwitła, zachwyciła swoim wyglądem mieszkańców Siedlec. W tym roku, zanim kwiaty zdążyły ponownie zakwitnąć, część terenu łąki rozjechały pojazdy robotników, którzy pracują przy remoncie ulicy i budowie nowych ciągów pieszo-rowerowych. Zaniepokoiło to wielu siedlczan, którzy kontaktowali się w tej sprawie z naszą redakcją i dzwonili do magistratu.

– Łąka kwietna była wykonana częściowo w pasie przewidzianym do wykonania chodnika i ścieżki rowerowej. Jest to oczywiście przykre, że doszło tam do pewnych zniszczeń, ale wykonawca jak najbardziej poczuwa się do odpowiedzialności. Przeprowadziliśmy wcześniej rozmowę z szefostwem firmy, a wykonawca zgodził się odtworzenie łąki na własny koszt, po zakończeniu robót. Niestety, niektórych prac nie da się prowadzić tak, żeby nie zniszczyć czegoś przy okazji. To są roboty budowlane, więc trzeba się z tym liczyć… Ale proszę się nie niepokoić, łąka zostanie przywrócona do stanu pierwotnego, w takiej możliwości jak to będzie zgodne z terenem. Działania w tym kierunku zostały już rozpoczęte – uspokaja mieszkańców Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce.

Łąka kwietna przy ul. Monte Cassino w ubiegłym roku, przed przebudową ciągów pieszo-rowerowych
Autor: fot. Monika Półbratek Tak wyglądała łąka kwietna przy ul. Monte Cassino w ubiegłym roku, czyli przed przebudową ciągów pieszo-rowerowych i nawierzchni ulicy

Efekt odnowienia łąki będzie widać w pełni dopiero, gdy zakwitnie. Warto dodać, że w Siedlcach powstały w tym roku dwie nowe łąki kwietne. Zostały wysiane w pierwszym tygodniu maja w pasie zieleni przy ul. Jagiełły i w rejonie ul. Żytniej. Jeżeli zaś chodzi o postępy prac związanych z przebudową ul. Monte Cassino, to na początku czerwca na remontowanym obecnie fragmencie drogi, pomiędzy rondem Ojca Pio i rondem Żołnierzy Wyklętych ma zostać wylana ostatnia warstwa nawierzchni. Później odcinek ten zostanie ponownie otwarty dla ruchu pojazdów, a wykonawca rozpocznie kolejny etap remontu. Wszystkie prace w obrębie ul. Monte Cassino mają potrwać do września 2022 roku. Na jakim etapie znajdują się obecnie, możecie zobaczyć na naszych zdjęciach w galerii.

Sonda
Czy w Siedlcach powinno się pojawić jeszcze więcej łąk kwietnych?
Źródło: Łąka kwietna przy ul. Monte Cassino w Siedlcach zniszczona. Co dalej? [FOTO]
Nasi Partnerzy polecają