Śmiertelny wypadek na ul. Kaczeńcowej w Poznaniu

i

Autor: pixabay.com/AndrzejRembowski

Kryminalne

Liczył, że przechytrzy policjantów. Z siedzenia kierowcy przesiadł się na tylne, bo był pijany

2024-02-28 18:04

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zderzenia hondy z samochodem ciężarowym na trasie S17 zastali niecodzienny widok. W samochodzie osobowym nie było kierowcy, za to na bocznym i tylnym siedzeniu znajdowali się kompletnie pijani mężczyzna i kobieta.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zostali skierowani  na miejsce kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło na obwodnicy Garwolina, na trasie S17 w kierunku Lublina. Policjanci zastali tam zgłaszającego, który oświadczył, że jechał ciężarową scanią z naczepą. Zauważył przed sobą hondę, której kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Osobowe auto obróciło się i uderzyło w ciężarówkę.

- W hondzie na miejscu kierowcy nikogo nie było, za to na bocznym i tylnym siedzeniu znajdowali się kompletnie pijani mieszkańcy powiatu garwolińskiego - mężczyzna i kobieta. Oboje twierdzili, że samochodem kierował ich znajomy, ale nie potrafili podać jego danych. Nie było też jasne, jak wydostał się z auta, które od strony kierowcy zostało zakleszczone pod naczepą ciężarówki. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 34-latka i 32-latki z hondy. Oboje mieli w organizmie po około 2,5 promila alkoholu - relacjonuje podkom. Małgorzata Pychner.

Mężczyzna i kobieta trafili do policyjnego aresztu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że rzekomy znajomy został wymyślony, a samochodem kierował 34-latek, który przesiadł się na tylną kanapę, bo był pijany. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał zarzut. Przyznał się do winy. Stracił prawo jazdy i odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Znani ludzie urodzeni w Siedlcach. Sprawdź co o nich wiesz - rozwiąż QUIZ!

Pytanie 1 z 10
Artur Boruc to piłkarz urodzony w Siedlcach. W którym klubie grał w przeszłości bramkarz?
Artur Boruc
Źródło: Liczył, że przechytrzy policjantów. Z siedzenia kierowcy przesiadł się na tylne, bo był pijany