Meleksem nad Bug. Powstanie kolejna darmowa atrakcja turystyczna w Korczewie [AUDIO]

2021-04-30 17:07 Monika Półbratek
Sławomir Wasilczuk - wójt gminy Korczew
Autor: Monika Półbratek Sławomir Wasilczuk - wójt gminy Korczew

Władze gminy Korczew starają się o zakup meleksa dla turystów. Miałby bezpłatnie przewozić ludzi z Centrum Informacji Turystycznej w Korczewie do przeprawy promowej w Bużyskach i z powrotem. Wniosek o dotację do zakupu pojazdu i wykonania kilku powiązanych inwestycji, wójt gminy Korczew złożył już w ramach naboru, prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania „Tygiel Doliny Bugu".

Gdy tylko ten wniosek będzie oceniony i otrzyma dofinansowanie, to będziemy chcieli tego meleksa kupić. Chciałbym kupić go na te wakacje, aczkolwiek nie wiem, czy na to pozwoli mi czas, pod względem sprawdzania wniosków, ponieważ ja mogę go kupić dopiero kosztem kwalifikowanym, jest na to czas od momentu podpisania umowy. Chciałbym też, by meleks był bezpłatny lub ewentualnie za jakieś drobne opłaty – informuje Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew.

Dofinansowanie do zakupu pojazdu wynosiłoby 63 procent kosztów, inwestycja świetnie sparowałaby się z realizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza projektem turystycznym. Dzięki niemu, zwiedzający tereny nadbużańskie mogą obecnie korzystać z darmowych autobusów, jeżdżących w weekendy na trasie Siedlce-Korczew-Dąbrowa-Łosice i Łosice-Dąbrowa-Korczew-Siedlce. Osoby przyjeżdżające nimi do Korczewa, mogłyby więc za darmo dotrzeć meleksem także do przeprawy w Bużyskach.

– Turysta, przyjeżdżając do Korczewa, miałby możliwość przejechania meleksem do przeprawy promowej, przeprawienia się do miejscowości Drohiczyn w województwie podlaskim, a gdy będzie miał ochotę na więcej, to tam też jest firma, która może wozić po Drohiczynie, udzielając wywiadu historycznego. I można w taki sposób, z rodziną, samemu lub jak kto będzie chciał, na pewno mile spędzić dzień, mając zapewnioną dużą liczbę atrakcji – dodaje Sławomir Wasilczuk.

We wniosku złożonym do LGD „Tygiel Doliny Bugu”, władze Korczewa starają się nie tylko o dotację na zakup meleksa, ale także o dofinansowanie innych inwestycji. W pobliżu Centrum Informacji Turystycznej w Korczewie miałaby powstać stacja do ładowania meleksa. Oprócz tego, zostałoby wybudowanych ok. 10 miejsc parkingowych i punkt z wypożyczalnią rowerów. Dla turystów postawiono by także w pobliżu stoły z ławkami, by mogli w tym miejscu odpocząć. Podobne stoliki, a także grill stanęłyby także w Bużyskach.

Na zakończenie warto dodać, że otwarcie przeprawy promowej zostało na razie przesunięte w czasie, ze względu na wysoki poziom wody w rzece Bug. Z Centrum Informacji Turystycznej w Korczewie turyści mogą jednak korzystać od 1 maja.

POSŁUCHAJ więcej o planowanych inwestycjach przy Centrum Informacji Turystycznej w Korczewie:
Bezpieczna majówka nad wodą. Jak nie utonąć?

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Źródło: Meleksem nad Bug. Powstanie kolejna darmowa atrakcja turystyczna w Korczewie [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany