Nielegalne składowisko pojemników z nieznaną ciekłą substancją odkryte w Ryczołku

i

Autor: fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Nielegalne składowisko pojemników z nieznaną substancją chemiczną odkryte w Ryczołku

2022-02-05 15:25

Dzisiaj (w sobotę, 5 lutego) w miejscowości Ryczołek na terenie gminy Kałuszyn mińscy policjanci odkryli nielegalne składowisko pojemników z nieznaną substancją chemiczną. By je zabezpieczyć, wezwali straż pożarną. Po policzeniu zbiorników, okazało się, że jest ich łącznie ponad 6,5 tysiąca. Próbki cieczy znajdującej się wewnątrz zostały już pobrane do badania.

– Dziś po godz. 9.00 otrzymaliśmy informację od policjantów z KPP w Mińsku Mazowieckim o nielegalnym składowisku substancji ciekłej. Na miejsce udały się trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej i strażaków ochotników. Po ich przybyciu okazało się, że na nielegalnym składowisku znajduje się ponad 6,5 tysiąca zbiorników o pojemności 1000 litrów każdy, z nieznaną substancją chemiczną. Wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach, która na obecną chwilę prowadzi działania związane z zabezpieczeniem tej substancji. Pobrała też próbki do badań i przekazała je obecnym na miejscu inspektorom z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia żadnego ze zbiorników, więc nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców ani dla gleby – informuje st. kpt. Kamil Płochocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, kiedy będą znane wyniki badania cieczy, która znajduje się w znalezionych pojemnikach. Były one przechowywane w dwóch halach namiotowych, budynku murowanym, naczepach ciężarowych oraz w kilku innych miejscach na placu przy drodze krajowej nr 2 w miejscowości Ryczołek, gdzie policja odkryła nielegalne składowisko.

W kulminacyjnym momencie akcji, w działaniach ratowniczych na terenie gminy Kałuszyn brało dziś udział sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i dwa zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Źródło: Nielegalne składowisko pojemników z nieznaną substancją chemiczną odkryte w Ryczołku