fotoradar

i

Autor: KMP Siedlce 144 km na godzinę

Kryminalne

Pędził przez Pruszyn Pieńki z prędkością 114km/h. Zapłaci 2000 zł mandatu!

2023-09-26 12:42

Policjanci siedleckiej grupy SPEED w miejscowości Pruszyn Pieńki zatrzymali do kontroli drogowej 36-latka, który bardzo spieszył się do pracy. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h

Policjanci siedleckiej drogówki, wchodzący w skład grupy Speed  zatrzymali do kontroli drogowej 36-latka, kierującego hondą, który w Pruszynie Pieńkach przekroczył prędkość o 65km/h. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym 114km/h.

- Kierowca policjantom tłumaczył się, że bardzo spieszy się do pracy.  Za popełnione wykroczenia na konto 36-latka zostało dopisanych 14 punktów karnych i musi zapłacić 2000zł mandatu. Ponadto w związku z przekroczeniem prędkości o 65km/h mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy - informuje kom. Ewelina Radomyska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Policjanci przypominają, że zaczęła się jesień i jest to okres zmiennych warunków atmosferycznych. Słoneczne dni, przeplatane opadami deszczu, wieczorne i poranne mgły oraz szybko zapadającym zmrok to już codzienność, dlatego należy wykazać się większą rozwagą i ostrożnością na drodze.

- Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu.  Lepiej się kilka minut spóźnić, ale dojechać bezpiecznie do celu, niż narazić na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia siebie lub inne osoby - ostrzega komisarz.

fotoradar

i

Autor: KMP Siedlce pirat drogowy
Źródło: Pędził przez Pruszyn Pieńki z prędkością 114km/h. Zapłaci 2000 zł mandatu!