Fundacja Leny Grochowskiej w Siedlcach szuka wolontariuszy do pomocy przy remoncie akademika dla uchodźców

i

Autor: fot. Monika Półbratek Aneta Żochowska, dyrektor Fundacji Leny Grochowskiej

Poszukiwani wolontariusze do pomocy przy remoncie akademika dla uchodźców [AUDIO]

2022-04-28 14:00

Na co dzień Fundacja Leny Grochowskiej pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną, ale od początku wojny wspiera także uchodźców wojennych. Teraz remontuje budynek dawnego akademika UPH przy ul. Bema w Siedlcach, który ma posłużyć jako ośrodek bezpłatnego pobytu dla obywateli Ukrainy. Prace są zaawansowane, a że to duży obiekt, dyrekcja fundacji ponawia apel o wsparcie wolontariuszy. Szuka też pracowników do recepcji w budynku.

POSŁUCHAJ o działaniach, jakie prowadzi na rzecz uchodźców i osób niepełnosprawnych intelektualnie Fundacja Leny Grochowskiej:

– Z racji tego, że przystąpiliśmy już do przystosowania i wyposażania dawnego akademika Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego przy ul. Bema w Siedlcach do pobytu uchodźców, apelujemy cały czas do mieszkańców Siedlec i okolic o wsparcie w postaci rąk do pracy. Tych robót nie ma tam bardzo dużo, ale z racji wielkości budynku ilość tej pracy jest spora, więc wszystkim, którzy chcieliby się włączyć w pomoc, m. in. taką organizacyjną jak na przykład meblowanie czy drobne prace naprawcze, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z chęcią również nawiążemy współpracę z hydraulikami czy elektrykiem, który pomógłby nam sprawdzić kwestie instalacji elektrycznej. Serdecznie prosimy zatem o kontakt i o Państwa przychylność w naszych działaniach – mówi Aneta Żochowska, dyrektor Fundacji Leny Grochowskiej.

Remont budynku przebiega stopniowo, piętrami, żeby mógł być on sukcesywnie oddawany do użytku, aczkolwiek prace przebiegają w dość szybkim tempie. Po modernizacji, schronienie może tam znaleźć ok. 400 uchodźców wojennych. Fundacja zatrudniła już nowego pracownika, który będzie zarządzał obiektem i zajmował się kwaterowaniem obywateli Ukrainy. Wciąż poszukiwane są jednak osoby, które zechcą zostać zatrudnione w domu dla uchodźców na innych stanowiskach.

po remoncie w dawnym akademiku UPH przy ul. Bema schronienie może znaleźć ok. 400 uchodźców

i

Autor: fot. Monika Półbratek po remoncie w dawnym akademiku UPH przy ul. Bema schronienie może znaleźć ok. 400 uchodźców

– Poszukujemy osób, które chciałyby podjąć pracę jako recepcjoniści właśnie w tym ośrodku. Kogoś, kto chciałby pracować na rzecz uchodźców i robić coś dobrego, mieć poczucie spełnienia i żeby jego praca miała sens, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jeżeli chodzi o preferencje, to taką pożądaną cechą jest znajomość zarówno języka polskiego, jak i ukraińskiego bądź rosyjskiego, żeby ta komunikacja była dość sprawna – dodaje Aneta Żochowska.

Mieszkańcy Siedlec i regionu, którzy chcą pomóc przy remoncie i wyposażaniu obiektu jako wolontariusze, mogą zgłaszać się do pomocy prosto do akademika, dziś i jutro (28 i 29 kwietnia) po godz. 16.00 oraz w sobotę po 9.00. Mogą też skontaktować się wcześniej telefonicznie z koordynatorem obiektu – pod numerem tel.: 535 182 555. Osoby, które są zainteresowane zatrudnieniem przez fundację, mogą zaś dzwonić pod nr tel.: 535 579 491, a także wysyłać e-maile w sprawie pracy na adres: [email protected]. Więcej o wszystkich działaniach Fundacji Leny Grochowskiej można usłyszeć w załączonym nad tekstem materiale dźwiękowym (jeżeli się nie wyświetla lub nie odtwarza, należy odświeżyć stronę i włączyć dźwięk na komputerze).

Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?
Źródło: Poszukiwani wolontariusze do pomocy przy remoncie akademika dla uchodźców [AUDIO]