Prezenty i niespodzianka dla seniorów z siedleckiego DPS-u [AUDIO, WIDEO]

2021-12-22 12:45 Monika Półbratek
Fundacja Warto Pomagać przekazała prezenty siedleckim seniorom z DPS-u
Autor: fot. Fundacja Warto Pomagać Fundacja Warto Pomagać przekazała już świąteczne prezenty seniorom z siedleckiego DPS-u

Pracownicy i wolontariusze fundacji Warto Pomagać z Torunia od początku grudnia prowadzą w Siedlcach ogólnopolską zbiórkę charytatywną. Choć ich „Akcja Aniołek” nie została jeszcze zakończona, przekazali już podopiecznym Domu Pomocy Społecznej „Nad Stawami” w Siedlcach świąteczne podarunki. Zaskoczyli ich także niespodzianką – życzeniami od jednego z ich ulubionych aktorów – Artura Żmijewskiego.

Prezenty dla podopiecznych siedleckiego DPS-u

Nasi mieszkańcy otrzymali już prezenty od fundacji Warto Pomagać, odbyło się oficjalne przekazanie. To piękny, duży telewizor, który będzie w holu służył mieszkańcom, jak również dwa komputery w sali multimedialnej, również dla mieszkańców. Oczywiście każdy z nich otrzymał też indywidualną paczkę ze słodyczami i kosmetykami. Odbywa się to już po raz drugi. W zeszłym roku też otrzymaliśmy prezenty, za co jesteśmy fundacji bardzo wdzięczni – mówi Maria Wierzejska, dyrektor siedleckiego DPS-u.

Dyrektor DPS-u także wręczyła aniołkom podarunki od swoich podopiecznych
Autor: fot. Fundacja Warto Pomagać Dyrektor DPS-u także wręczyła aniołkom podarunki od swoich podopiecznych

W ramach podziękowania, pani dyrektor przekazała na ręce koordynatorki akcji choinkę, ręcznie wykonaną przez podopiecznych placówki, a także słodycze dla zaangażowanych w pomoc aniołków.

Telewizyjna niespodzianka

Podarunki rzeczowe nie były jednak jedynym prezentem, jaki otrzymali od fundacji Warto Pomagać siedleccy seniorzy. W ramach dodatkowej niespodzianki, pracownicy i wolontariusze fundacji przygotowali dla podopiecznych DPS-u w Siedlcach film z życzeniami od aktora, grającego główną rolę w jednym z ich ulubionych programów telewizyjnych.

Kochani, bardzo się cieszę, że mogę tych kilka słów powiedzieć do Was w dniu przekazania tego wspaniałego prezentu. Niech ten telewizor, który dzisiaj otrzymujecie, daje Wam szansę oglądania Waszych ulubionych filmów i seriali, do których, jak słyszę, należy również „Ojciec Mateusz”. To mnie bardzo cieszy. Ale niech będzie przede wszystkim wspaniałym oknem, przez które będziecie patrzeć na świat, z którego będziecie się dowiadywać, co różni, co dzieli, ale także – co łączy ludzi różnych ras na całym świecie. Niech te Święta będą dla Was ciepłe i radosne, a przyszły rok niech Wam przyniesie dużo wspaniałych, radosnych chwil i dużo szczęścia. Pozdrawiam Was! – mówi w swoich życzeniach dla siedleckich seniorów aktor Artur Żmijewski.

To jeszcze nie koniec akcji, aniołki wciąż działają!

Dziękujemy serdecznie siedlczanom za tak liczne wspieranie naszej zbiórki i tak hojnie przekazane wsparcie. Jeżeli uda nam się uzyskać zgodę od dyrekcji siedleckiej galerii, to na pewno pojawimy się również w przyszłym roku. Akcja w roku 2021 prowadzona była w 60 miastach. Tworzymy również fundusz interwencyjny dla zwierząt, które żyją w kiepskich warunkach. Udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane 50 wsparć dla placówek opiekuńczo-wychowawczych. Przekazania będą następowały do Wigilii, więc już spora część miast i placówek ma swoje prezenty przekazane. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będzie nam dane pojawić się w Siedlcach – mówi Magdalena Melaniuk, koordynatorka „Akcji Aniołek” w mieście.

Sprzedające opłatek fundacyjne aniołki możecie aż do Wigilii spotkać w dwóch lokalizacjach – w Galerii Siedlce i na terenie supermarketu Carrefour przy ul. Monte Cassino. Więcej o akcji przeczytacie w naszym poprzednim artykule i usłyszycie w załączonej poniżej relacji dźwiękowej.

POSŁUCHAJ relacji z przekazania prezentów siedleckim seniorom w ramach "Akcji Aniołek" Fundacji Warto Pomagać:
Sonda
Wpłacasz pieniądze na różnego rodzaju akcje charytatywne?
Źródło: Prezenty i niespodzianka dla seniorów z siedleckiego DPS-u [AUDIO, WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany