„Razem dla Ukrainy”. Przedszkole Mali Giganci z Siedlec wesprze dzieci uchodźców na granicy

i

Autor: fot. Przedszkole Mali Giganci Zbiórkę charytatywną można wspierać dziś do godz. 18.00

„Razem dla Ukrainy”. Przedszkole Mali Giganci z Siedlec wesprze dzieci uchodźców na granicy

2022-03-03 9:10

Chcą zawieźć uchodźcom jedzenie, leki i koce termiczne. Proszą o wsparcie mieszkańców Siedlec. Pracownicy jednego z siedleckich przedszkoli zorganizowali akcję charytatywną „Razem dla Ukrainy. Mali Giganci Dzieciom”. Postanowili własnoręcznie przygotować ciepłe posiłki dla młodych uchodźców i zawieźć je na granicę polsko-ukraińską. Zbierają też artykuły medyczne dla obywateli Ukrainy.

– Poruszeni wydarzeniami na przejściach granicznych, pracownicy przedszkola Mali Giganci postanowili pomóc ukraińskim dzieciom. W piątek, 4 marca, o godz. 4.00 wyjeżdżamy do Dorohuska z ciepłymi posiłkami, kanapkami oraz artykułami medycznymi – informuje Iwona Kowalczuk-Bekiesza, dyrektor placówki.

Pracownicy przedszkola są w stałym kontakcie z osobami, które na granicy polsko-ukraińskiej pomagają uchodźcom. Oprócz posiłków, chcą tam zawieźć koce termiczne, leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe itp.

– Wspiera nas mnóstwo siedleckich firm, ale jeżeli i Wy, indywidualni mieszkańcy, chcielibyście dołożyć coś od siebie, to z przyjemnością przekażemy dary od Was potrzebującym. Artykuły można przynosić dzisiaj, 3 marca, do godz. 18.00 do siedziby naszego przedszkola. Znajdziecie nas w Siedlcach przy ul. Chełmońskiego 13. Z góry dziękujemy! – mówi Iwona Kowalczuk-Bekiesza.

W akcję pomocową i przygotowanie posiłków dla uchodźców aktywnie włączają się również wychowankowie przedszkola i ich rodzice.

Sonda
Czy pomagasz uchodźcom z Ukrainy?
Źródło: „Razem dla Ukrainy”. Przedszkole Mali Giganci z Siedlec wesprze dzieci uchodźców na granicy