Remont pływalni, basenu w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach będzie droższy niż planowano

i

Autor: Monika Półbratek Na gruntowny remont siedlecka pływalnia czeka co najmniej od dekady

Remont basenu przy siedleckiej szkole „Ósemce” będzie droższy

2022-02-02 20:40

Będzie kosztowała więcej niż planowano, ale samorząd chce ją zrealizować. Mowa o inwestycji w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach. Choć na remont szkolnej pływalni miasto otrzyma 10 mln zł dotacji z Polskiego Ładu, to samo będzie musiało dołożyć większą kwotę, niż było zakładane w projekcie. Po zaktualizowaniu dokumentacji okazało się bowiem, że remont basenu w „Ósemce” będzie droższy o blisko 2,5 mln zł.

– Kiedy składaliśmy wniosek do Polskiego Ładu, nie mieliśmy jeszcze kosztorysu, więc kwota, którą tam zadeklarowaliśmy, była szacowana – wyjaśnia Anna Więckiewicz, naczelnik Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miasta Siedlce.

Ale nie tylko wcześniejszy brak kosztorysu wpłynął na podniesienie kosztów remontu. Obecna sytuacja na rynku artykułów budowlanych to kolejna przyczyna niedoszacowania kosztów modernizacji basenu w „Ósemce”.

– Wszyscy wiemy, że zmiany jeśli chodzi o rynek budowlany okazały się wręcz dramatyczne, bo ceny materiałów i robocizny bardzo wzrosły. Myślę że to też rzutowało na wzrost kosztów realizacji tej inwestycji. Rzeczywiście, po sporządzeniu kosztorysu okazało się, że koszt robót wynosi ok. 14,3 mln zł, więc jest to ok. 2,3 mln zł więcej. Będziemy się jednak starali realizować tę inwestycję. Na pewno będziemy szukali innych źródeł dofinansowania, żeby uzupełnić to, o ile wzrosły koszty – dodaje Anna Więckiewicz.

Modernizacja pływalni ma być jednak kompleksowa i sprawić, że basen będzie znowu nowoczesny. Zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na gruntowny remont czeka już co najmniej od dekady.

Sonda
Czy modernizacja basenu w siedleckiej "Ósemce" jest potrzebna?
Źródło: Remont basenu przy siedleckiej szkole „Ósemce” będzie droższy