kot_uchodźca

i

Autor: fot. pixabay

Siedlce: pomoc nie tylko dla ludzi z Ukrainy, ale i zwierząt

2022-03-10 14:00

Bezpłatna pomoc weterynaryjna dla zwierząt z Ukrainy. W gabinecie „Piesio”, który działa w Siedlcach uchodźcy mogą dostać darmowe wsparcie medyczne dla swoich pupili.

Pomoc jest bardzo potrzebna, bo czworonogi przyjeżdżają do nas często bardzo wyczerpane. - Kilkudniowy transport daje się we znaki zwierzętom, koty są odwodnione, psy zestresowane, osłabione, wymęczone po podróży - mówi Paweł Prokopowicz z Gabinetu „Piesio”.

Weterynarz za darmo pomaga zwierzętom, które przyjeżdżają do Siedlec z Ukrainy. Uchodźcy mogą się do niego zgłaszać ze swoimi pupilami. - Dostają od nas pomoc w każdym możliwym zakresie: leczenie, konsultacje, profilaktyka - dodaje.

W razie potrzeby uchodźcy mogą też zostawić swoje zwierzęta w przechowalni, która działa przy gabinecie na ul. Prądzyńskiego.​ - Często jest problem, że przyjeżdżają uchodźcy i nie mają gdzie mieszkać, bo mają zwierzęta i my dajemy możliwość żeby u nas te psy czy koty przechować do czasu, kiedy znajdą dom, w którym będą mogli zamieszkać ze zwierzakami – mówi weterynarz.

W gabinecie „Piesio” trwa też zbiórka karmy dla zwierząt ukraińskich uchodźców, którzy przyjeżdżają do Siedlec.

QUIZ o USA. Co wiesz o Stanach Zjednoczonych?

Pytanie 1 z 15
Który stan USA jest największy?
Źródło: Siedlce: pomoc nie tylko dla ludzi z Ukrainy, ale i zwierząt