Siedlce solidarne z Ukrainą – w poniedziałek pokojowa demonstracja „pod Jackiem”!

i

Autor: fot. Jakub Godun

Siedlce solidarne z Ukrainą – w poniedziałek pokojowa demonstracja „pod Jackiem”!

2022-02-27 18:33

Młodzież z Siedlec i okolic zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców miasta i regionu na apolityczną demonstrację solidarnościową, wyrażającą poparcie dla Ukrainy w wojnie z Rosją. Wydarzenie odbędzie się jutro (w poniedziałek, 28 lutego) o godz. 18.00, u stóp dawnego Ratusza Jacka na Skwerze Tadeusza Kościuszki w Siedlcach.

– Kilka dni temu obudziliśmy się w zupełnie nowej rzeczywistości, w której Rosja zaatakowała wolny, niepodległy i suwerenny kraj; w rzeczywistości, w której przez niespełnione ambicje jednego człowieka giną setki niewinnych ludzi. Organizujemy manifestację solidarnościową, żeby okazać wsparcie narodowi ukraińskiemu w obliczu wojny i rosyjskiego terroru na Ukrainie – mówi Jakub Godun, jeden z organizatorów demonstracji, działacz Młodej Lewicy z Siedlec i okolic, a także członek Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce.

Jak wyjaśnia, na pomysł tego wydarzenia wpadł z przyjaciółmi. Chcieli, by było ono apolityczne i połączyło wszystkich mieszkańców regionu. Dzisiaj (27 lutego) podobną manifestację urządzili w Garwolinie. Jutro zapraszają na nią do Siedlec wszystkich chętnych mieszkańców miasta i okolic, niezależnie od ich płci, wieku czy poglądów politycznych.

– Spotkajmy się pod Ratuszem Jackiem i pokażmy solidarność z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi! Wspólnie odsłuchamy hymnu państwowego Ukrainy i wyrazimy swój sprzeciw wobec działań Rosji pod rządami Władimira Putina. Zabierzcie ze sobą flagi Ukrainy, flagi Unii Europejskiej, flagi Polski, żółte tulipany, a także znicze i transparenty – takie, które nie zawierają wulgaryzmów. Pokażmy, że miejsce Ukrainy jest w Europie, nie w Rosji! Ponieważ wydarzenie jest apolityczne, prosimy o to, by NIE zabierać ze sobą symboli przynależności do organizacji politycznych. Do zobaczenia! – zachęca Jakub Godun.

Pokojowa demonstracja odbędzie się już jutro, w poniedziałek, 28 lutego, o godz. 18:00 na Skwerze Tadeusza Kościuszki w Siedlcach.

Sonda
Jeśli Rosja zaatakowałaby Polskę, to Warszawa powoinna się bronić czy poddać i uniknąć bobmardowań?
Źródło: Siedlce solidarne z Ukrainą – w poniedziałek pokojowa demonstracja „pod Jackiem”!