start

i

Autor: Monika Półbratek

Siedlce: sportowa rywalizacja i emocje. Relacja z II Biegu Ogińskiej [WIDEO, AUDIO, FOTO]

2021-06-13 18:45

Piękna pogoda, spotkanie z innymi biegaczami po długiej przerwie i mnóstwo pozytywnych emocji – za nami druga edycja Biegu Ogińskiej w Siedlcach. Impreza, nieco opóźniona czasowo ze względu na obowiązujące wiosną obostrzenia, zgromadziła w tym roku ponad 170 sportowców, w tym 153 biegaczy i 23 uczestników marszobiegu Nordic Walking.

Zwycięzcami w tegorocznej edycji Biegu Ogińskiej w kategorii open na 10 km są:

  • I miejsce: Piotr Sobiczewski, Siedlce, z czasem 40:12
  • II miejsce: Łukasz Żuk, Emil Król Team z Siedlec, z czasem 40:12
  • III miejsce: Paweł Janiak – Triathlon Siedlce Club, z czasem 41:08

Zwycięzcami w tegorocznej edycji Biegu Ogińskiej w kategorii Nordic Walking na 5 km są:

  • I miejsce: Dariusz Borkowski, Nowi Siedlce, z czasem 33:19
  • II miejsce: Paweł Jagieła, TKKF Biała Podlaska, z czasem 33:40
  • III miejsce: Paweł Pietruczanis, Aktywni Węgrów, z czasem 34:33

Pierwszą kobietą, która dobiegła do mety, jest Beata Dąbrowska, Yulo Run Team z Siedlec, z czasem 48:13. Marszobieg na 5 km jako pierwsza ukończyła Jolanta Zapałowska, Slow Jogging Siedlce, z czasem 37:02.

ZOBACZ FILM: II Bieg Ogińskiej w Siedlcach

Bieg był wyczerpujący, zwłaszcza ze względu na pogodę. Było dość duszno. Trasa była wymagająca. Może nie przez profil, ale przez to, że było bardzo dużo zakrętów. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze swojego biegu i... zaraz startuję w zawodach rowerowych! – powiedział nam tuż po dotarciu do mety Piotr Sobiczewski, zwycięzca II Biegu Ogińskiej w kategorii open na 10 km.

Bieg dzisiejszy bym zaliczył do bardzo udanych, ze względu na warunki atmosferyczne oraz odległość, która jest przepaścią dla mnie po przygotowaniach do maratonu, który zaliczyłem dwa tygodnie temu. Skromnie mówiąc, jako pierwszy w swojej kategorii (…) Cieszę się z tego tytułu, że nie muszę nosić maski i mogę normalnie oddychać naszym świeżym polskim powietrzem. Wszystkich zachęcam do aktywności i czynnego wypoczynku – mówi Dariusz Borkowski, zwycięzca II Biegu Ogińskiej w kategorii Nordic Walking na 5 km i aktualny Mistrz Polski Nordic Walking w maratonie.

Uczestnicy wydarzenia podkreślają, że chętnie wezmą udział w kolejnej edycji biegu, za rok. Organizatorem sportowej imprezy jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Patronatem medialnym objęło Bieg Ogińskiej Radio ESKA Siedlce. Krótka relacja z imprezy – na naszym filmie (jeżeli się nie wyświetla, należy odświeżyć stronę), a dłuższa – w zamieszczonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ relacji audio z II Biegu Ogińskiej w Siedlcach:
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Źródło: Siedlce: sportowa rywalizacja i emocje. Relacja z II Biegu Ogińskiej [WIDEO, AUDIO, FOTO]