Wojciech Cylwik - naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce

i

Autor: Monika Półbratek Wojciech Cylwik - naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce

Siedlce: ulica Cmentarna może zostać wyremontowana jeszcze przed Świętem Zmarłych [AUDIO]

2021-05-26 8:44

Władze Siedlec planują wykonanie przebudowy najbardziej zniszczonego fragmentu ulicy Cmentarnej jeszcze przed 1 listopada 2021 roku. Chcą zabezpieczyć na ten pieniądze w budżecie i wykonać dokumentację projektową, by miasto mogło się starać o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji.

– Na najbliższą sesję, która odbędzie się w czwartek (27 maja), pan skarbnik przygotowuje wniosek zmiany w budżecie, aby zabezpieczyć finansowanie i przystąpić do remontu ulicy Cmentarnej – zapowiada prezydent Andrzej Sitnik.

Remont miałby zostać przeprowadzony na najbardziej zniszczonym odcinku drogi, wiodącym od ul. Wojskowej do ronda Hoffmanna przy ul. Popiełuszki.

W ramach tego zadania będzie zrealizowany z budżetu obywatelskiego ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż lapidarium do ul. Popiełuszki. Chcieliśmy to zrealizować w pierwszym etapie, ponieważ dużo młodzieży się tamtędy porusza, tam są szkoły itd. Natomiast w całości tej inwestycji, którą chcemy zrealizować, będą wykonane studnie kanalizacji deszczowej, a także nawierzchnia, wymiana krawężników i wymiana chodników – wyjaśnia Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Siedlce.

Ze względu na duże zainteresowanie i prośby ze strony mieszkańców oraz radnych, z całego szpaleru drzew na ul. Cmentarnej, do wycinki przewidziane zostały tylko te, których usunięcie uznano za niezbędne. Jedno z nich koliduje ze zjazdem, więc siłą rzeczy musiałoby zostać wycięte. Drugie przeszkadzałoby w planach ewentualnego powiększenia parkingu. Trzecie groziłoby przewróceniem, dlatego zadecydowano o konieczności jego usunięcia.

Więcej na temat wszystkich tegorocznych zadań inwestycyjnych w obrębie siedleckich ulic można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ o już realizowanych i dopiero planowanych inwestycjach drogowych w Siedlcach. Mówi Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta:
ZOBACZ NA FILMIE jak wygląda wnętrze WTZ-u w Skórcu po remoncie

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Źródło: Siedlce: ulica Cmentarna może zostać wyremontowana jeszcze przed Świętem Zmarłych [AUDIO]