Siedleccy strażacy z dotacją na zakup sprzętów szkoleniowych dla dzieci od Fundacji Orlen

i

Autor: mł. asp. Daria Lipińska, KM PSP Siedlce

Straż pożarna

Siedleccy strażacy z dotacją na zakup sprzętów szkoleniowych dla dzieci od Fundacji Orlen

2023-09-28 11:25

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach otrzymała w tym roku grant na zakup sprzętu szkoleniowego do salki edukacyjnej dla dzieci „Ognik”. Dotacja pochodzi z programu „Bezpieczne Orlęta” Fundacji Orlen. Zakupione zostały z niej m.in. nowe ubranka strażackie i mini-hełmy dziecięce. Dzięki nim, dzieci uczestniczące w zajęciach na komendzie będą mogły się poczuć jak prawdziwi strażacy!

Fundacja ORLEN przyznała w tym roku w sumie 18 grantów (na 79 wniosków) komendom miejskim i powiatowym Państwowej Straży Pożarnej, przy których działają salki edukacyjne. Nagrodzone zostały te jednostki, które zaproponowały najciekawsze projekty edukacyjne dla najmłodszych o tematyce bezpieczeństwa. Spośród nadesłanych projektów, komisja programu, w której skład weszli przedstawiciele Fundacji ORLEN oraz Wydziału Prewencji Społecznej Komendy Głównej PSP, wyłoniła 18 najciekawszych propozycji na doposażenie sal edukacyjnych. Jedną z tych propozycji był projekt strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach.

– Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza komenda znalazła się w gronie grantobiorców programu „Bezpieczne Orlęta” Fundacji Orlen, którego celem jest wsparcie komend Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski w działaniach edukacyjnych, jakie prowadzą wśród najmłodszych. Teraz dzieci odwiedzające naszą Salę Ognik mogą jeszcze bardziej poczuć się jak prawdziwi strażacy. Serdecznie zapraszamy do zapisów na zajęcia edukacyjne i do zobaczenia w Sali Ognik! – mówi mł. bryg. Paweł Kulicki, oficer prasowy KMPSP w Siedlcach.

Dzięki pieniądzom z dotacji, na wyposażenie sali trafiło łącznie 30 kompletów ubranek strażackich i mini-hełmów dla dzieci oraz dwa defibrylatory szkoleniowe.

Sonda
Czy kiedykolwiek chciałeś(aś) zostać strażakiem?
Źródło: Siedleccy strażacy z dotacją na zakup sprzętów szkoleniowych dla dzieci od Fundacji Orlen