Siedlecka Fundacja Wzrastamy zaprasza matki do udziału w projekcie „Mamy wsparcie”

i

Autor: Monika Półbratek

Dla Kobiet

Siedlecka Fundacja Wzrastamy zaprasza matki do udziału w projekcie „MAMY wsparcie”

2024-06-21 14:01

Chcą przeciwdziałać wypaleniu rodzicielskiemu na Mazowszu, a mamom z Siedlec i regionu zapewnić możliwość rozwoju i chwilę oddechu od codziennych obowiązków. Przedstawicielki siedleckiej Fundacji Wzrastamy realizują projekt „MAMY wsparcie”, dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zachęcają kobiety w ciąży oraz mamy przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym do cotygodniowych, bezpłatnych spotkań w babskim gronie.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ o projekcie siedleckiej Fundacji Wzrastamy MAMY WSPARCIE:

– W latach 2019-2020 były prowadzone szeroko zakrojone badania na całym świecie, poświęcone wypaleniu rodzicielskiemu. Nie mylić z wypaleniem zawodowym, choć jest to niejako powiązane, jeśli chodzi o symptomy. Polska znalazła się na niechlubnym pierwszym miejscu, wśród 42 krajów świata, jeśli chodzi o poziom wypalenia rodzicielskiego. Rodzice, chcąc zadowolić wszystkich i zrobić wszystko jak najlepiej, a jednocześnie nie mając wsparcia ze strony rodziny czy bliskich, po prostu się wypalają. W pewnym momencie tracą nadzieję, że może być lepiej. Nasze warsztaty mają im pomóc – głównie mamom, choć nie wykluczamy, że w przyszłości projekt mógłby zostać rozszerzony o tatusiów – informuje Iza Majewska, prezeska Fundacji Wzrastamy.

Siedlecka Fundacja Wzrastamy zaprasza matki do udziału w projekcie „Mamy wsparcie”

i

Autor: Monika Półbratek Iza Majewska i Ula Chojecka

Projekt „MAMY wsparcie” ma zatem przede wszystkim dać matkom poczucie, że ktoś je wspiera, że mają gdzie szukać pomocy w razie trudności rodzicielskich czy rodzinnych. Jednocześnie mogą zawiązać w nowym gronie przyjaźnie, odpocząć od tzw. „szarej codzienności”, a także przynajmniej raz w tygodniu poświęcić trochę czasu tylko sobie i swoim potrzebom.

W ramach projektu będą się odbywać cotygodniowe bezpłatne spotkania „na kawę” dla mam w Siedlcach. Uczestniczki posłuchają ekspertów, którzy w swoich prelekcjach opowiedzą o rodzicielstwie, zdrowiu, urodzie itp. Kobiety będą też mogły uczestniczyć w rozmaitych warsztatach, m.in. rękodzielniczych.

– Jako mamy jesteśmy wypalone, bo żyjemy w czasach, kiedy wszystko chcemy zrobić perfekcyjnie. Bardzo dużo informacji napływa do nas z Internetu: jak, kiedy i czym karmić dziecko, jak i kiedy je kąpać itd. Jest ich tak dużo, że nie potrafimy wyodrębnić tych, które są dla nas najważniejsze. To nas właśnie ściąga w dół, dołuje, sprawia że dopada nas wypalenie rodzicielskie. I dlatego do tego projektu zapraszamy wszystkie mamy, w różnym wieku i z dziećmi w różnym wieku, również takie, które są dopiero w ciąży, a także te, które chciałby wystąpić na naszych spotkaniach jako prelegentki – mówi Ula Chojecka, koordynatorka projektu „MAMY wsparcie”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i jest otwarty na uczestniczki z całego Mazowsza. Więcej informacji na ten temat można usłyszeć w załączonym nad tekstem podcaście, a także znaleźć na stronie Fundacji Wzrastamy na Facebooku oraz w grupie facebookowej „MAMY wsparcie - klub mam Siedlce”.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego
Źródło: Siedlecka Fundacja Wzrastamy zaprasza matki do udziału w projekcie „MAMY wsparcie”