Siedlecka „Kolejówka” zaprasza młodzież na dzień drzwi otwartych

i

Autor: fot. ZSP nr 6 w Siedlcach

Siedlecka „Kolejówka” zaprasza młodzież na dzień drzwi otwartych

2022-04-26 8:07

Pokaz pracowni kształcenia zawodowego, spacer po szkole, udział w zawodowych zajęciach praktycznych, spotkanie z nauczycielami i przedstawicielami pracodawców, którzy współpracują ze szkołą – to niektóre atrakcje dnia otwartego w siedleckiej „Kolejówce”, który odbędzie się 27 kwietnia w godz. 10.00-15.00.

– Zapraszamy przede wszystkim uczniów, którzy myślą poważnie o kształceniu się w zawodach, które szkoła oferuje. Podczas dnia otwartego będzie można się spotkać z nauczycielami zawodowcami, rozstawimy szkolny sprzęt, pokażemy wszystko, opowiemy też na wszystkie pytania i ewentualne wątpliwości – zachęca Monika Kowalczyk, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

W programie dnia otwartego znalazły się:

  • prezentacja oferty szkoły,
  • spacer po szkole z ciekawymi atrakcjami,
  • pokaz pracowni kształcenia zawodowego,
  • udział w zajęciach praktycznych zawodowych,
  • wystawy prac oraz projektów uczniów szkoły,
  • rozmowy z nauczycielami zawodowcami, czynnymi pracownikami spółek kolejowych,
  • szansa zapoznania się ze specyfiką pracy oraz możliwościami zatrudnienia w spółkach kolejowych, poligraficznych i geodezyjnych,
  • inne atrakcje i niespodzianki.

Warto dodać, że szkoła oferuje siedleckim ósmoklasistom nie tylko kierunki związane z kolejnictwem, choć są one częścią oferty edukacyjnej.

– Kształcimy w zawodach takich jak: technik grafiki poligrafii cyfrowej, technik geodeta, technik transportu kolejowego, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik pojazdów kolejowych. To są zawody w Technikum nr 6, ale mamy też oczywiście Szkołę Branżową I Stopnia nr 6, w której kształcimy uczniów w zawodzie mechanik pojazdów kolejowych. Zapraszamy bardzo serdecznie! – mówi dyrektor Monika Kowalczyk.

Dzień drzwi otwartych odbędzie się w szkole jutro (czyli w środę, 27 kwietnia) w godzinach od 10.00 do 15.00. Zorganizowane grupy, które odwiedzą placówkę pod opieką osoby dorosłej, powinny dokonać wcześniejszego zgłoszenia przybycia pod numerem tel.: 25 794 35 12.

Sonda
Czy grillowanie na balkonie powinno być dozwolone?
Źródło: Siedlecka „Kolejówka” zaprasza młodzież na dzień drzwi otwartych