Siedlecki park „Aleksandria” koncertową sceną [AUDIO]

2021-08-18 16:55 Monika Półbratek
plakat
Autor: fot. SGL Witraż MOK

„Powróćmy jak za dawnych lat… czyli zmierzch dosięga kwiatów” – to tytuł koncertu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, na wyspie w siedleckim parku miejskim. Lokalni artyści zaśpiewają znane, przedwojenne piosenki oraz utwory z lat 50. i 60. XX wieku. Na widzów czekać będą także inne niespodzianki.

Zapraszamy do parku Aleksandria na plenerową imprezę. Można przychodzić całymi rodzinami. Artyści będą śpiewać piosenki z lat przedwojennych i powojennych, np. „Powróćmy jak za dawnych lat” czy „Ta ostatnia niedziela”. Któż nie zna takich przebojów? A przy okazji odwiedzi nas Księżna Ogińska ze swoimi dwórkami, która przyniesie dla Państwa poczęstunek. Nie powiem co, ale na chmurce w poczęstunku będą także specjalne życzenia. A jako że organizatorem wydarzenia jest Siedlecka Grupa Literacka Witraż wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, to oczywiście będą też i wiersze poetów przedwojennych – zachęca Barbara Maksymiuk z SGL Witraż.

Zaprezentowane zostaną wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny i Jana Lechonia w interpretacji Wiktorii Sadowiak, Doroty Żądełek, Anety Kniżewskiej, Marii Piotrowskiej, Pauliny Ryn, Karola Kornecia, Filipa Lisowskiego i Huberta Piątka. Piosenki śpiewać będą Agnieszka Skup, Dorota Todorska, Patrycja Niedziółka i Michał Jastrzębski. Część utworów będzie zaś można usłyszeć w wersji instrumentalnej, w wykonaniu Kacpra Jastrzębskiego.

To już kolejna taka impreza, bo staramy się każdego roku park ożywić. Byliśmy tam dwa lata temu z poezją Karola Wojtyły, rok temu odwiedził park Mały Książę, na podstawie książki Exupery’ego. W tym roku chcemy po prostu przypomnieć znakomite piosenki z lat przedwojennych i tuż powojennych, bo wielu z nich zwłaszcza młodzi ludzie nie znają. Tło muzyczne, które zapewni nam Kacper Jastrzębski, przypomni też takie melodie, które na pewno Państwo lubicie. Myślę, że na tę niedzielę park ożyje, tak jak każdego roku, i będzie to kolejna ładna impreza, z wykorzystaniem klimatu tego parku – dodaje Krzysztof Tomaszewski z SGL Witraż.

Niedzielny koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny. Organizatorzy zachęcają rodziny z dziećmi do zabrania ze sobą własnych kocyków, które będzie można rozłożyć w parku.

POSŁUCHAJ zapowiedzi koncertu "Powróćmy jak za dawnych lat" w siedleckim parku Aleksandria:
plakat
Autor: fot. SGL Witraż MOK

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: Siedlecki park „Aleksandria” koncertową sceną [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają