Tak siedlecki Skwer Niepodległości wyglądał w ostatnich dniach trwania prac remontowych. Dziś remont jest już zakończony

i

Autor: fot. Urząd Miasta Siedlce Tak siedlecki Skwer Niepodległości wyglądał w ostatnich dniach trwania prac remontowych

SONDA: jak siedlczanie oceniają wygląd Skweru Niepodległości po remoncie? [AUDIO]

2021-12-07 20:07

Ponad osiem tysięcy nowych roślin i system nawadniający, a także odnowione alejki, oświetlenie i ławeczki. Zmiany na świeżo wyremontowanym Skwerze Niepodległości, naprzeciwko siedleckiego magistratu, zauważają mieszkańcy Siedlec. Większość podkreśla, że cieszą ich takie inwestycje w centrum miasta.

POSŁUCHAJ, co myślą mieszkańcy Siedlec o świeżo wyremontowanym Skwerze Niepodległości:

– Tak patrząc, to wydaje mi się, że na pewno jest duża zmiana – mówi młoda siedlczanka.

– Cieszę się, że Siedlce się rozwijają i że dzieje się coś nowego. Myślę, że ładnie to wygląda. Będziemy korzystać! – dodaje jej koleżanka.

– Sens zawsze jest, jak się coś zmienia. Podoba mi się, oczywiście. Ale coś można było posadzić zielonego, żeby było zimą zielono. Jakieś świerki czy jodełki. Byłoby przyjemniej... – mówi emerytowana mieszkanka miasta. Ale poza mikrofonem dodaje, że na pewno wiosną, gdy zakwitną kwiaty, skwer będzie wyglądał o wiele piękniej.

Jak informują pracownicy magistratu, w ramach inwestycji powstał nowy układ komunikacyjny ścieżek, który ma ułatwiać poruszanie się po skwerze, a także nowe mineralne nawierzchnie. Zagospodarowano też od nowa teren zielony. Zasadzono nową trawę oraz 8108 sztuk nowych roślin. Zainstalowano nowe latarnie z elektrooszczędnym, ledowym oświetleniem, system nawadniający rośliny w sezonie wiosenno-letnim, elementy małej architektury takie jak kosze na śmieci i ławeczki. Aleja główna została wykonana z kostki granitowej z płytą imitującą piaskowiec.

Pełny koszt modernizacji wyniósł 1 718 756,36 zł z czego 116 606,00 zł to uzyskane dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu Mazowsze 2021".

Sonda
A czy Tobie podoba się odnowiony Skwer Niepodległości w Siedlcach?
Tak siedlecki Skwer Niepodległości wyglądał w ostatnich dniach trwania prac remontowych. Dziś remont jest już zakończony

i

Autor: Monika Półbratek
Źródło: SONDA: jak siedlczanie oceniają wygląd Skweru Niepodległości po remoncie? [AUDIO]