Wizualizacja wyglądu wnętrza studenckiego Klubu PeHa w Siedlcach po remoncie

i

Autor: fot. wizualizacja, UPH w Siedlcach Wizualizacja wyglądu wnętrza studenckiego Klubu PeHa w Siedlcach po remoncie

Studencki klub PeHa w Siedlcach przejdzie gruntowny remont. Co się tam zmieni? [FOTO]

2022-02-11 15:27

Odnowione wnętrze, nowa sala widowiskowa i zaplecze sceniczne – takie i inne zmiany czekają studencki klub kultury. Jeszcze w tym roku studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach będą mogli korzystać z oferty kulturalnej w wyremontowanym Klubie PeHa. Władze uczelni podpisały już umowę na realizację inwestycji. Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu (15 lutego).

– To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Wielokrotnie to powtarzam, że uniwersytet to nie tylko sama nauka, ale również życie kulturalne i studenckie (…) To będzie ośrodek, który nie będzie przeznaczony tylko dla studentów, ale on będzie otwarty dla całej lokalnej społeczności, dla mieszkańców Siedlec i okolic. Zapewniam, że każdy będzie tutaj mile widziany i witany, w tym ośrodku i w uniwersytecie – mówi Mirosław Minkina, rektor UPH.

Sonda
Czy zdarza(ło) Ci się korzystać z oferty kulturalnej UOK w klubie PeHa?

Długo wyczekiwany remont klubu PeHa ruszy już za kilka dni (we wtorek, 15 lutego). Będzie kompleksowy i obejmie również przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Najbardziej zmieni się sala audiowizualna o powierzchni około 125 metrów kwadratowych, z której może korzystać jednocześnie ok. 80 osób.

– Sala widowiskowa jest zasadniczą częścią ośrodka i sercem tego miejsca. Jest ona pomyślana tak, by była pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Przede wszystkim będzie oczywiście pełniła funkcję koncertową i teatralną, bo takie jest zapotrzebowanie naszych studentów. Natomiast będzie to przestrzeń pozwalająca także na innego rodzaju aktywności, jak np. wspólne oglądanie filmów czy przeżywanie wydarzeń sportowych, organizowanie dyskotek czy innych imprez. Sala będzie też w pełni wyposażona w instalacje sceniczne, oświetlenie, nagłośnienie, nowoczesny sprzęt projekcyjny. Oczywiście remont ośrodka obejmie też też całą infrastrukturę towarzyszącą, w postaci odpowiedniego zaplecza, pomieszczeń biurowych i socjalnych czy pomieszczeń dla artystów – informuje Michał Kowal, kanclerz UPH.

Z nowej sali audiowizualnej i głównej siedziby Uczelnianego Ośrodka Kultury studenci będą mogli korzystać od nowego roku akademickiego. Prace remontowo-budowlane, które przez całą wiosnę i lato będą trwały w ośrodku, nie oznaczają jednak zawieszenia działalności kulturalnej w uczelni.

– Rozpoczęcie tak poważnej inwestycji to dla nas moment wyjątkowy. Nie oznacza to jednak, że Uczelniany Ośrodek Kultury przestaje funkcjonować. Znaleźliśmy pomieszczenia zastępcze. Bardzo wykazał się tutaj obecny kierownik UOK, który te pomieszczenia zorganizował. Będą więc podejmowane i kontynuowane właściwie wszystkie działania, które są prowadzone w uniwersytecie przez studentów i dla studentów – podkreśla prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga, prorektor ds. studiów w UPH.

Remont klubu PeHa potrwa do 10 października. Na realizację inwestycji władze siedleckiego uniwersytetu pozyskały 2,6 mln zł dotacji z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Sonda
Lubisz tańczyć?
Źródło: Studencki klub PeHa w Siedlcach przejdzie gruntowny remont. Co się tam zmieni? [FOTO]