Trwa Tydzień Bibliotek. Jakie atrakcje oferują czytelnikom siedleckie książnice?

i

Autor: fot. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich W obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek tradycyjnie włączają się również biblioteki z Siedlec

Trwa Tydzień Bibliotek. Jakie atrakcje oferują czytelnikom siedleckie książnice? [AUDIO]

2022-05-09 10:22

Spotkania autorskie, warsztaty plastyczne online i dzień otwarty – to atrakcje, jakie przygotowują pracownicy siedleckich książnic z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza jutro (10 maja) na wieczór autorski Artura Andrusa, który poprowadzi w CKiS-ie kabareciarz i felietonista Krzysztof Szubzda. Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej zapraszają zaś od dziś (9 maja) na cztery różne wydarzenia.

POSŁUCHAJ więcej o obchodach 19. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Siedlcach:

Wieczór autorski Artura Andrusa w MBP

– Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na spotkanie autorskie Artura Andrusa, które odbędzie się 10 maja w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Poprowadzi je Krzysztof Szubzda. Artur Andrus to wieloletni dziennikarz, lubiany konferansjer, poeta, autor i wykonawca piosenek, znany ze „Szkła kontaktowego”, serialu kabaretowego „Spadkobiercy”, a także występów na scenach kabaretowych. To bardzo barwna postać i przy okazji także autor książek i płyt. Myślę że to bardzo ciekawa i atrakcyjna oferta dla czytelników i mieszkańców miasta. Bardzo serdecznie zapraszam! – mówi Ewelina Raczyńska, dyrektor MBP w Siedlcach.

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na spotkanie autorskie Artura Andrusa, które odbędzie się 10 maja

i

Autor: fot. MBP w Siedlcach

Wydarzenie jest bezpłatne i mogą w nim uczestniczyć wszyscy chętni mieszkańcy Siedlec i okolic. Wstęp jest jednak na zaproszenia, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Bezpłatne wejściówki można odbierać w głównej siedzibie biblioteki, w Centrum Obsługi Czytelnika (wejście od ul. Esperanto w Siedlcach). Jutrzejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Podczas wieczoru autorskiego będzie też można nabyć książki Artura Andrusa i otrzymać autograf autora.

Spotkania, warsztaty i dzień otwarty w Bibliotece Pedagogicznej

Tymczasem pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach zapraszają czytelników na kilka bardzo różnych wydarzeń. Dziś (9 maja) o godz. 13.00 w placówce odbędzie się zorganizowana stacjonarnie i transmitowana online konferencja dla nauczycieli i wychowawców pt. „Świat wartości w książkach Wydawnictwa Literatura”. Poprowadzi je redaktor naczelna Wiesława Jędrzejczyk. Jutro wszystkie chętne osoby mogą natomiast odwiedzać bibliotekę i poznawać jej sekrety.

– Wtorek, 10 maja, to dzień otwarty. W godzinach od 9.00 do 18.00 będzie można zwiedzać bibliotekę, w tym strefy na co dzień niedostępne dla czytelników. Pracownicy zaprezentują różnego rodzaju zbiory, zapoznają z katalogiem i ofertą biblioteki. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Zostań naszym czytelnikiem, a Twoje dziecko otrzyma w prezencie książkę na start i Kartę Małego Czytelnika – zachęca Jolanta Osińska-Kurek z Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach.

4 dni i 4 różne wydarzenia z okazji Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

i

Autor: fot. Monika Półbratek

W środę (11 maja) w książnicy zostaną zorganizowane warsztaty online dla dorosłych. Mają one na celu dostarczenie osobom, które pracują z dziećmi np. w placówkach edukacyjnych, inspiracji do prowadzenia ciekawych zajęć artystycznych.

– Dnia 11 maja o godz. 14.00 odbędą się „Warsztaty plastyczne z Astrą”. Będą to warsztaty z przedstawicielem firmy Astra, a są skierowane głównie do nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych, a także dla pracowników bibliotek, ośrodków kultury, świetlic i innych zainteresowanych osób. W trakcie szkolenia uczestnikom zostaną przekazane pomysły na to, jak urozmaicić pracę z dziećmi poprzez zastosowanie różnorodnych materiałów plastycznych – informuje Katarzyna Czarnocka-Pasztor, pracownik biblioteki.

Zgłoszenia na warsztaty należy kierować na adres: [email protected]. W tytule szkolenia, trzeba wpisać: „szkolenie astra 11 maj Siedlce”, a w zgłoszeniu podać swoje imię, nazwisko, stanowisko, miejsce pracy (szkoła, przedszkole itp.) oraz telefon kontaktowy.

To jednak nie koniec wydarzeń zorganizowanych w placówce z okazji 19. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

– W czwartek 12 maja o 12.00 polecamy spotkanie z psychologiem, psychoterapeutą i specjalistą od psychoterapii uzależnień – Ingą Grzebieliszewską. Takie wydarzenie będzie skierowane do nauczycieli, bibliotekarzy i pracowników bibliotek. Temat wykładu brzmi „Jak zdemaskować manipulatora i chronić się przed nim”. Serdecznie zapraszamy – mówi Anna Mirońska z Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w Siedlcach w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek, który trwa w dn. od 8 do 15 maja, wstęp jest bezpłatny. Na niektóre imprezy obowiązują jednak wcześniejsze zapisy bądź zaproszenia. Więcej o wszystkich wspomnianych spotkaniach można usłyszeć w załączonym nad tekstem materiale dźwiękowym (jeżeli się nie wyświetla lub nie odtwarza, należy odświeżyć stronę i/lub włączyć dźwięk na komputerze).

Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Źródło: Trwa Tydzień Bibliotek. Jakie atrakcje oferują czytelnikom siedleckie książnice? [AUDIO]