Trwają zapisy na Bieg Tropem Wilczym. W 2021 roku odbędzie się on w Skórcu [AUDIO]

2021-08-02 17:19 Monika Półbratek
plakat
Autor: fot. Stowarzyszenie Działamy Pomagamy Skórzec

„Skórzec Biegnie Tropem Wilczym” – to tytuł tegorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizacją wydarzenia zajęło się Stowarzyszenie Działamy Pomagamy Skórzec, przez co zostanie ono zorganizowane właśnie na terenie tej miejscowości. Patronatem honorowym objęło bieg stacjonujące w Siedlcach dowództwo 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Rozpoczniemy wydarzenie marszem honorowym, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy. Przejdziemy ze skwerku w Skórcu na miejsce startu biegu głównego. Jest to ok. 1900 metrów – 1963 metry wynosi dystans honorowy, który ma upamiętnić datę śmierci w boju ostatniego z Żołnierzy Wyklętych (…) W biegu głównym na dystansie 5 km uruchomiliśmy Kategorię Open kobiet i mężczyzn, a także Kategorię Specjalną Żołnierz. Będziemy nagradzać trzy pierwsze miejsca w obu kategoriach – informuje organizator – Arkadiusz Kubaś, prezes stowarzyszenia Działamy Pomagamy Skórzec.

Arkadiusz Kubaś, organizator wydarzenia
Autor: Monika Półbratek Arkadiusz Kubaś, organizator wydarzenia

Nadrzędnym celem biegu jest propagowanie postaw patriotycznych oraz upamiętnienie bohaterstwa Żołnierzy Wyklętych i przekazanie kolejnym pokoleniom ich tradycji. Celem dodatkowym jest promowanie w regionie aktywnych form spędzania wolnego czasu poprzez sportową rywalizację. Warto dodać, że wydarzenie wsparł sztab dowodzenia 18. Dywizji.

– Generał Jarosław Gromadziński, dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej, objął patronatem honorowym nasz bieg, a także przekazał dla trzech najszybszych żołnierzy specjalne nagrody, upominki, które zostaną im wręczone po zakończeniu biegu. W imieniu swoim, jak i całego zarządu stowarzyszenia, a także osób nas wspierających, zapraszam do Skórca i do udziału w biegu! – dodaje organizator.

Start wydarzenia: 15 sierpnia o godz. 15.00 na skwerku w Skórcu przy ul. Cmentarnej. Zapisy odbywają się przez Internet na stronie: elektronicznezapisy.pl. Więcej informacji i kontakt do organizatorów można znaleźć w wydarzeniu na stronie Stowarzyszenia Działamy Pomagamy Skórzec na Facebooku, a także usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o wydarzeniu "Skórzec Biegnie Tropem Wilczym":

QUIZ. Polskie powstania. Warszawskie, listopadowe, jakie jeszcze? Dopasuj daty i zdąbądź komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Które polskie powstanie wybuchło w 1863 r.?
ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK
Źródło: Trwają zapisy na Bieg Tropem Wilczym. W 2021 roku odbędzie się on w Skórcu [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają