Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach. Gdzie uzyskać pomoc?

i

Autor: fot. MOPR w Siedlcach

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach

2022-02-21 9:20

Bezpłatnie pomagają ludziom poszkodowanym w wyniku przestępstwa i ofiarom przemocy. Pracownicy kilku siedleckich instytucji realizują w tym tygodniu serię konsultacji, w ramach trwającego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ludzie oszukani, wykorzystani przez lichwiarzy czy borykający się z przemocą mogą uzyskać w Siedlcach wsparcie specjalistów.

– Jak co roku Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach i Miejski Zespół Interdyscyplinarny podłączają się pod akcję Ministerstwa Sprawiedliwości i wspólnie organizują Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ramach tego tygodnia w dniach od 21 do 27 lutego organizowane są dyżury specjalistów, osobiste lub telefoniczne, więc zapraszamy osoby, które czują że są pokrzywdzone jakimkolwiek przestępstwem, do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w siedzibie MOPR-u przy ul. Sienkiewicza 32. W ciągu tego tygodnia będą dyżurować różnego rodzaju specjaliści, policjanci, pedagodzy, terapeuta leczenia uzależnień, członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, członkowie Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego oraz Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem – mówi Joanna Matejek z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Ponadto, tylko w tym tygodniu, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, mieszkańcy Siedlec i okolic mogą skorzystać ze specjalnej infolinii, umożliwiającej darmowe konsultacje przez telefon. Poprowadzą ją specjaliści z OPPP Caritas w Siedlcach. Jutro będzie się można z nimi spotkać w OIK także stacjonarnie.

– W ramach obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem będzie można porozmawiać z osobą pierwszego kontaktu z OPPP w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w dniu 22 lutego w godzinach od 13.00 do 16.00. Będą też prowadzone bezpłatne konsultacje z prawnikiem i psychologiem pod numerem telefonu 571 232 779 – mówi Edyta Struk-Semeniuk, koordynator projektu w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem Caritas w Siedlcach.

Dyżury specjalistów będą prowadzone wg następującego harmonogramu:

  • 21.02.2022 r. – psycholog godz. 10.00 – 15.00,
  • 22.02.2022 r. – prawnik godz. 9.00 – 16.00,
  • 23.02.2022 r. – psycholog godz. 9.00 – 12.00,
  • 24.02.2022 r. – prawnik godz. 8.00 – 12.00,
  • 25.02.2022 r. – prawnik godz. 12.30 – 16.00,
  • 26.02.2022 r. – psycholog godz. 8.00 – 10.00.

Więcej o pomocy, jaką można uzyskać w Siedlcach w ramach trwającego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem można znaleźć na stronach internetowych MOPR-u, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego oraz Caritas w Siedlcach, a także na ich fanpage'ach na Facebooku.

Warto dodać, że z pomocy Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej, można korzystać przez cały rok. Wsparcie u osób pierwszego kontaktu można tam uzyskać zarówno w Siedlcach, przy ul. Budowlanej 1, jak i w lokalnych punktach OPPP w kilku okolicznych miejscowościach: Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Mińsku Mazowieckim, Garwolinie i Łukowie. Informacje o tym, w jakie dni tygodnia i w jakich godzinach można tam uzyskać pomoc, są dostępne na stronie internetowej siedleckiej Caritas.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?
Źródło: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach