Upał nie zniechęcił zawodników! Za nami dwie rundy zawodów Cross Country na torze MX Czerniejew

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Patronat Eski

Upał nie zniechęcił zawodników! Za nami dwie rundy zawodów Cross Country na torze MX Czerniejew [ZDJĘCIA!]

2023-08-28 10:39

W ostatni weekend (26 i 27 sierpnia) w gminie Skórzec na terenie powiatu siedleckiego gościli zawodnicy motocyklowi z całej Polski. Na torze MX Czerniejew odbyły się zawody o dużej randze – VII i VIII runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country 2023. Mimo ponad 30-stopniowego upału, w rywalizacji wzięło udział 140 zawodników. Zobacz nasze zdjęcia z wydarzenia i posłuchaj relacji!

POSŁUCHAJ RELACJI z zawodów Cross Country 2023 na torze MX Czerniejew! Z uczestnikami wydarzenia rozmawiała Monika Półbratek:

Już drugi rok z rzędu wspólnie z Klubem Motorowym X Racing Lesznowola organizujemy Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Cross Country. To zacna impreza, najwyższej rangi w Polsce, bardzo prestiżowa. Fajnie, że możemy to robić na naszym terenie, wspólnymi siłami. Wydaje mi się, że fajnie nam to wychodzi – zdradził nam po rozpoczęciu imprezy Tomasz Chwedczuk, prezes Klubu Motorowego MX Czerniejew.

– Ja dodam od siebie, że jeżeli chodzi o zawody Cross Country, to ze swoim prawie 20-letnim doświadczeniem jako zawodnik i organizator muszę przyznać, że tor MX Czerniejew to jedna z najszybszych i najfajniej zorganizowanych tras. Bardzo się podoba zawodnikom, bo rozwijają wysokie prędkości, ale jest tu bezpiecznie – powiedział Mirosław Pleskot z Klubu Motorowego X Racing Lesznowola.

W dwudniowej imprezie (w sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia) wystartowało łącznie 140 zawodników z całej Polski. Choć wszystkim doskwierał ponad 30-stopniowy upał, a kurz i pył mocno dawały się we znaki uczestnikom zawodów, na torze chętnie ścigali się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Wśród zawodników nie zabrakło kobiet i bardzo młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Zwycięzcom rywalizacji serdecznie gratulujemy!

Wyniki VII i VIII rundy zawodów Cross Country 2023 na torze MX Czerniejew:

Pomocą w zabezpieczeniu trasy zawodów służyli m.in. druhowie z lokalnych oddziałów OSP, którzy dbali też o polewanie toru wodą po każdym wyścigu. Strefę gastronomiczną dla uczestników pomogły zaś stworzyć okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich. Honorowym patronatem objął imprezę Jerzy Długosz, wójt gminy Skórzec. Radio Eska sprawowało nad wydarzeniem patronat medialny.

Sonda
Czy jesteś fanem wyścigów motocyklowych?
Źródło: Upał nie zniechęcił zawodników! Za nami dwie rundy zawodów Cross Country na torze MX Czerniejew [ZDJĘCIA!]