Ojciec Maksymilian Ś. miał zostać pobity ze skutkiem śmiertelnym w siedleckim parku miejskim. Prokuratura przeprowadziła sekcję zwłok 14 listopada, policja szuka sprawców

i

Autor: Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie/Facebook.com ś.p. franciszkanin o. Maksymilian odszedł w dziewiątym roku pełnienia posługi w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach

Wyszedł na spacer i stracił życie. Policja i prokuratura badają okoliczności śmieci zakonnika

2021-11-14 19:24

11-tego listopada po godz. 20.00 zakonnik z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach został znaleziony w siedleckim parku miejskim z ciężkimi obrażeniami ciała. Przewieziony do szpitala, w kilka godzin później zmarł. Okoliczności zdarzenia bada siedlecka policja pod nadzorem prokuratury. Trwa poszukiwanie świadków. Dziś (14 listopada) przeprowadzona została sekcja zwłok 35-letniego o. Maksymiliana.

W prokuraturze okręgu siedleckiego zarejestrowane jest postępowanie dotyczące pobicia ze skutkiem śmiertelnym Adama Ś., duchownego wyznania rzymskokatolickiego, pełniącego służbę na terenie Siedlec. Do zdarzenia doszło w dniu 11-tego listopada. Około godz. 20.00 na terenie parku miejskiego w Siedlcach został ujawniony pokrzywdzony. Osoby, które go znalazły, wezwały załogę karetki pogotowia. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala na terenie Siedlec, gdzie podjęto procedurę leczenia. Niestety zastosowane zabiegi medyczne nie doprowadziły do uratowania życia, a 12 listopada nastąpił zgon pokrzywdzonego – opowiada prokurator Jarosław Wardak z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Kiedy wyniki sekcji zwłok?

Dzisiaj, w niedzielę 14 listopada, została przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego w tragicznych okolicznościach franciszkanina. Do czasu poznania jej wyników, prokuratura nie udziela dalszych informacji.

W obecności prokuratora została dziś przeprowadzona sekcja zwłok poszkodowanego. Jednakże z uwagi na dobro prowadzonego postępowania w chwili obecnej nie udzielamy informacji odnośnie przyczyny zgonu, mechanizmu ewentualnych obrażeń, jak również ewentualnego narzędzia, które służyło do popełnienia przestępstwa – informuje prok. Jarosław Wardak.

Wyniki sekcji prokurator pozna jutro, tzn. w poniedziałek, 15 listopada. Nie wiadomo jeszcze, czy zostaną udostępnione opinii publicznej. Zarówno prokuratura, jak i siedlecka policja, liczą na odnalezienie świadków tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w parku.

Policja apeluje o zgłaszanie się świadków pobicia

Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się z apelem o pomoc w ustaleniu świadków pobicia mężczyzny, które miało miejsce w parku miejskim, w dniu 11-tego listopada w godzinach wieczornych. Prosimy wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, o pilny kontakt z oficerem dyżurnym naszej jednostki lub o telefon pod numer alarmowy 112 – mówi Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy siedleckiej komendy.

Śledztwo prowadzone jest na razie w kierunku pobicia ze skutkiem śmiertelnym, ale w zależności od tego, co wykaże sekcja zwłok, może zostać zmienione na zabójstwo.

Współbracia pogrążeni w żałobie

O sprawie pobicia i śmierci duchownego jako pierwszy poinformował w piątek, 12 listopada późnym popołudniem, fanpage „Niebo” w portalu Facebook:

„11 listopada 2021 r., w wieku 35 lat, w 16-tym roku życia zakonnego i 9-tym roku życia kapłańskiego, w Siedlcach odszedł do Pana nasz Współbrat z Prowincji Warszawskiej, o. Maksymilian Adam Świerżewski OFMConv. Został pobity ze skutkiem śmiertelnym w Siedlcach. Świeć, Panie, nad jego duszą” – czytamy na stronie.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem, informację o śmierci franciszkanina potwierdzili na swoim facebookowym fanpage'u duchowni z Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie:

„Dziś w Siedlcach w wieku 35 lat odszedł do Pana o. Maksymilian Adam Świerżewski. Posługiwał w Niepokalanowie parę lat temu. Pomagał w naszej parafii w wizycie kolędowej. Niech Pan da mu niebo".

Sprawa głęboko wstrząsnęła także mieszkańcami Siedlec. Do tematu będziemy wracać.

Sonda
Czy spacerując wieczorem po Siedlcach czujesz się bezpiecznie?
Źródło: Wyszedł na spacer i stracił życie. Policja i prokuratura badają okoliczności śmieci zakonnika