Z gabinetu prezydenta na fotel dyrektora. Ewelina Raczyńska będzie kierować MBP

2021-04-12 17:01 Monika Półbratek
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach
Autor: Monika Półbratek Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach

Z początkiem maja, dotychczasowa naczelnik gabinetu prezydenta miasta Siedlce, Ewelina Anna Raczyńska, obejmie funkcję Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Została wyłoniona na to stanowisko w drodze drugiego postępowania konkursowego. Tu wspomnieć należy, że podczas pierwszego, sama kierowała pracą komisji konkursowej.

Pierwszy konkurs na dyrektora biblioteki zakończył się w grudniu 2020 roku. Wówczas nie wyłoniono zwycięzcy. Jedyny kandydat, który zakwalifikował się do drugiego etapu, nie spełniał bowiem wymagań i oczekiwań członków komisji. W drugim postępowaniu Ewelina Anna Raczyńska została wybrana na dyrektora biblioteki większością głosów, pokonując dwoje innych kandydatów.

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Siedlce nr 81/2021, Ewelina Anna Raczyńska została powołana na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach na czas określony – siedem lat, od 1 maja 2021 roku. Do końca kwietnia osobą pełniącą obowiązki dyrektora pozostaje Jadwiga Madziar, która po blisko 25 latach zarządzania placówką, odchodzi na emeryturę.

Operacja Czysta Rzeka - sprzątanie okolic Zalewu Muchawka w Siedlcach
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Z gabinetu prezydenta na fotel dyrektora. Ewelina Raczyńska będzie kierować MBP
Nasi Partnerzy polecają