Kąpielisko nad Zalewem Muchawka

i

Autor: Monika Półbratek Kąpielisko nad Zalewem Muchawka

Zielone światło siedleckiego sanepidu: startują kąpieliska. Gdzie bezpiecznie popływamy?

2021-06-30 12:22

Rozpoczyna się sezon kąpielowy w powiecie siedleckim. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach, zostały już oficjalnie dopuszczone do użytkowania oba kąpieliska, podlegające dozorowi siedleckiego sanepidu. Pierwsze, nad zalewem siedleckim, ruszyło oficjalnie kilka dni temu. Kolejne – na terenie gminy Zbuczyn – zostanie otwarte od jutra (1 lipca).

– Zostały zgłoszone dwa kąpieliska – pierwsze nad Zalewem Muchawka, gdzie sezon kąpielowy trwa od 26 czerwca do 31 sierpnia, a także kąpielisko na zbiorniku wodnym Rówce na terenie gminy Zbuczyn. Tam sezon kąpielowy zacznie się od 1 lipca i będzie trwał do końca sierpnia. Przed rozpoczęciem tego sezonu, zostały przeprowadzone badania w ramach urzędowej kontroli jakości wody w tych kąpieliskach. Pobór odbył się 21 czerwca. Badania były przeprowadzone w zakresie obecności bakterii Escherichia Coli i bakterii kałowych enterokoków w stu mililitrach wody. Przeprowadzono też ocenę organoleptyczną wody pod kątem zanieczyszczeń na jej powierzchni. W oparciu o te wyniki badań, inspektor sanitarny wydał już oceny jakości wody w tych kąpieliskach. Oceny są pozytywne i stwierdzono przydatność wody do kąpieli w obydwu przypadkach – informuje Joanna Like, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach.

W trakcie sezonu, organizatorzy kąpielisk, zgodnie z harmonogramem ustalonym wcześniej, będą badać wodę jeszcze co najmniej trzy razy – dwa razy w lipcu i raz w sierpniu.

Teren wydzielonego kąpieliska nad siedleckim zalewem znajduje się pod dozorem ratownika wodnego

i

Autor: Monika Półbratek Teren wydzielonego kąpieliska nad siedleckim zalewem znajduje się pod dozorem ratownika wodnego
Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Zielone światło siedleckiego sanepidu: startują kąpieliska. Gdzie bezpiecznie popływamy?