Baraże Euro 2024 - kiedy i z kim zagra Polska? Sensacyjny zwrot akcji potwierdzony!

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EAST NEWS Baraże Euro 2024 - kiedy i z kim zagra Polska? Sensacyjny zwrot akcji potwierdzony!

Baraże Euro 2024 - kiedy i z kim zagra Polska? Czy Polska zagra na Euro 2024?

2024-01-29 13:44

Polska gra Baraże Euro 2024 - kiedy i z kim? Początkowo układ w poszczególnych grupach zwiastował, że naszymi rywalami będą zespoły z górnej półki. Wyeliminowanie ich w barażach byłoby ogromnym szokiem dla dziennikarzy z całego świata. Biało-czerwoni na szczęście pod wodzą Michała Probierza ominą takich klasowych reprezentacji, jak Chorwacja i Włochy. Z kim zawalczą o wyjazd na mistrzostwa Europy? Drabinka i ścieżka play-offów do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Baraże Euro 2024 - KIEDY?
  2. Polska - Baraże Euro 2024 - Z KIM MECZ?
  3. Euro 2024 - kto zagra?

Baraże Euro 2024 - kiedy i z kim zagra Polska? Jak wygląda ścieżka baraży o mistrzostwa Europy 2024? Całkiem dobrze, ale nie należy popadać w hurraoptymizm. Kibice, ale również sami piłkarze z dużą nadzieją przed ostatnim spotkaniem patrzyli na sytuację w tabeli eliminacji. Potrzebowali zwycięstwa z Czechami i później dobrego wyniku piłkarzy reprezentujących Mołdawię. Ostatecznie na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie padł remis, przez co Polacy stracili jakiekolwiek szanse na bezpośredni awans. Trzeba jednak pamiętać, że nieudana walka o wyjazd na Euro 2024 zaczęła się od porażki z Czechami 1:3. W kolejnych miesiącach doszło do kompromitacji z Mołdawią i biało-czerwoni pomimo kontrolowania spotkania oraz prowadzenia 2:0 ostatecznie przegrali 2:3. Kluczowa okazała się również porażka z Albanią 0:2. Ostatecznie Polacy zakończyli zmagania na 3. miejscu mając 11 punktów. W tych eliminacjach, w innych grupach, więcej punktów zdobyły reprezentacje Grecji (12), Ukrainy (14), Finlandii (18), Izraela (12), Luksemburgu (17).

POLSCY PIŁKARZE O ZŁOŚCI W SZATNI PO MECZU Z CZECHAMI. "BYLIŚMY LEPSI OD CZECHÓW

Baraże Euro 2024 - KIEDY?

Polska gra baraże Euro 2024. A oprócz nas trzy inne najlepsze drużyny z pozostałych trzech dywizji Ligi Narodów, które także nie wywalczyły awansu na mistrzostwa w eliminacjach. Mecze barażowe do Euro 2024 są zaplanowane na 21 marca i 26 marca 2024 roku. Najpierw odbędą się półfinały, a następnie finały. Co ważne rywalizacja odbywa się bez rewanżów.

Polska - Baraże Euro 2024 - Z KIM MECZ?

Baraże Euro 2024 zostaną rozlosowane 23 listopada 2023 i wtedy też poznamy rywali reprezentacji Polski. Aczkolwiek w związku z tym, które miejsce zajęły poszczególne drużyny w grupach łatwo jest przewidzieć, jak przebiegnie wyciąganie "piłeczek" ze szklanych kul. Jeszcze na początku listopada potencjalnymi rywalami w półfinale baraży były reprezentacje Włoch, Danii, Holandii, Szwajcarii lub Chorwacji. Nasze szanse na awans znacznie zmalały. Trzy dni przed losowaniem dowiedzieliśmy się, że te drużyny uzyskały bezpośredni awans na mistrzostwa i unikniemy ich w barażach. Natomiast okazało się, że najbardziej prawdopodobną drabinką jest:

  • Polska - Estonia: półfinał baraży Euro 2024
  • Walia - Finlandia: półfinał baraży Euro 2024

W przypadku wygranej z Estonią, która swoją drogą znalazła się w barażach w związku ze zwycięstwem swojej dywizji w Lidze Narodów i która w eliminacjach zdobyła zaledwie 1 punkt, zmierzymy się w finale z Walią lub Finlandią. 

Euro 2024 - kto zagra?

Do finałów Euro 2024 dostaną się trzy zespoły z baraży. W play-offach oprócz Polski, Finlandii, Ukrainy i Islandii, grają jeszcze: Izrael, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Grecja, a także Luksemburg. Na mistrzostwa Europy na pewno nie pojadą: Norwegia, Irlandia, Szwecja, Czarnogóra, Macedonia Północna, Armenia, Kosowo, Bułgaria, Wyspy Owcze,  Irlandia Północna, Cypr, Litwa, Andora, Łotwa, Malta, San Marino, Liechtenstein, Gibraltar, Białoruś. A pewne gry i walki o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu są:

  • Niemcy (gospodarz), Francja, Portugalia, Hiszpania, Anglia, Belgia, Włochy, Szkocja, Turcja, Holandia, Austria, Szwajcaria, Węgry, Słowacja, Albania, Dania, Rumunia, Serbia, Czechy, Słowenia.
Listen on Spreaker. Źródło: Baraże Euro 2024 - kiedy i z kim zagra Polska? Czy Polska zagra na Euro 2024?