Polska reprezentacja podczas spotkania z Chile

i

Autor: FOTO TOMASZ RADZIK

Polska - Argentyna. Kiedy mecz? O której i gdzie transmisja? Czy mamy szansę na powtórkę z mundialu w 1974?

2022-11-30 10:27

Przed nami ostatnie spotkanie Polaków w fazie grupowej mundialu w Katarze. Polacy wciąż mają szansę na wyjście z grupy Mistrzostw Świata, ale przed nimi naprawdę poważny rywal. To będzie też spotkanie na szczycie, bo na boisku staną naprzeciwko siebie Messi i Lewandowski. Czy awans jest w zasięgu ręki?

Polska - Argentyna. Mecz o wszystko

Te dwie reprezentacje grały przeciwko sobie w sumie 11 razy. Polakom udało się odnieść 3 zwycięstwa, dwa razy zremisować oraz niestety sześć razy przegrać. Najbardziej pamiętnym było oczywiście to w czasie Mistrzostw Świata w 1974 roku. Wtedy w RFN Polacy pokonali Argentynę 3:2. W tym spotkaniu jedna bramka należała do Andrzeja Szarmacha, a dwie do Grzegorza Lato, który został królem strzelców turnieju. Ostatni raz nasze reprezentacje spotkały się w czerwcu 2011 roku na stadionie Legii i zakończył się zwycięstwem 2:1 prowadzonych przez Franciszka Smudę Polaków. Wtedy jednak na boisku zabrakło między innymi Leo Messiego.

CZYTAJ TAKŻE: Strefa Kibica VOX FM: specjalne mundialowe studio na żywo oraz podcast

Strefa Kibica - 28.11

Mecz z Argentyną to nie tylko prawdziwy pojedynek tytanów futbolu w postaci Messiego i Lewandowskiego, to także rywalizacja dwóch zespołów grających zupełnie inną piłkę. Podczas gdy styl biało-czerwonych oparty jest na defensywie i kontratakach, Argentyńczycy próbują zdominować swoich przeciwników szybko rozgrywając piłkę i bazując na dużych zdolnościach technicznych piłkarzy. Jeśli jednak podopieczni Michniewicza zagrają na 100% swoich możliwości, remis - i w rezultacie awans do 1/8 finału mistrzostw - jest w zasięgu naszych rąk.

- ocenia Patryk Lachowski z redakcji sportowej VOX FM.

Jeżeli Polacy zwyciężą, to awansują do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie C. Remis wciąż zapewnia awans Biało-Czerwonych, jednak nie wiadomo z którego miejsca. Z kolei w przypadku porażki o wszystkim zadecyduje wynik starcia Arabia Saudyjska - Meksyk.

Polska zmierzy się z Argentyną w swoim ostatnim meczu grupowym w środę 30 listopada 2022 roku. Spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 20:00.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza Zmiana BOJKOTUJE Mistrzostwa?! "Ani słowa o Mundialu"

Listen to "Strefa Kibica" on Spreaker.
Sonda
Jaki wynik typujesz?