Bardzo dobre wyniki gdańskiego lotniska. Port lotniczy podsumował sierpień

2021-09-06 20:00 Paweł Lemke
lotnisko Gdańsk
Autor: Pixabay Do zderzenia dwóch awionetek na gdańskim lotnisku doszło we wtorek, 23.03.2021 r.

Sierpień był okresem dosłownie odlotowym. W ubiegłym miesiącu port lotniczy w Gdańsku obsłużył ponad 360 tysięcy pasażerów. Jest to liczba o ponad połowę większa w porównaniu do ubiegłego roku i tylko o jedną trzecią mniejsza od rekordowego 2019 roku.

- W konsekwencji świetnego pod względem wielkości ruchu lotniczego sierpnia, a także dobrych, wcześniejszych, letnich miesięcy, Port Lotniczy Gdańsk ma już na koncie 1.061.267 obsłużonych pasażerów w 2021 roku. To jest absolutnie fantastyczna wiadomość dla nas, dla naszych pracowników, dla firm, z którymi współpracujemy, ale przede wszystkim dla linii lotniczych, które latają z Gdańska - mówi Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy gdańskiego lotniska.

Wśród kierunków, które wybierali pasażerowie, największą popularnością cały czas szczycą się te same destynacje. Pasażerowie w sierpniu najchętniej wybierali loty z Gdańska do Londynu, Oslo, Sztokholmu, Amsterdamu i do Warszawy.

Dobrze rozwija się ruch czarterowy. W sierpniu było ponad 235% więcej pasażerów w czarterach niż w takim samym czasie roku ubiegłego. Najwięcej turystów poleciało w sierpniu do Turcji, Grecji i do Bułgarii.

Aktualnie port lotniczy w Gdańsku obsługuje w siatce 91 połączeń realizowanych przez ośmiu przewoźników, do 23 państw, na 76 lotnisk.

Źródło: Bardzo dobre wyniki gdańskiego lotniska. Port lotniczy podsumował sierpień
Nasi Partnerzy polecają