Bilety na finał Ligi Europy w Gdańsku są już dostępne! UEFA rozlosuje je pomiędzy chętnymi

2021-05-04 18:00
Stadion Lechii Gdańsk
Autor: Cyfrasport Stadion Lechii Gdańsk

Od 40 do 130 euro zapłacimy za bilet na finał Ligi Europy w Gdańsku. Dziś na stronach UEFA ruszyła oficjalna sprzedaż i potrwa do piątku. Zgodnie z obostrzeniami, na stadion wejdzie 25% widowni, czyli około 10 tysięcy osób. Większość wejściówek otrzymają kluby, które awansują do finału. Do otwartej sprzedaży trafiło tylko 2 tysiące biletów.

- Tutaj UEFA, podobnie jak w innych rozrywkach, ma swój system. Zazwyczaj chętnych na nabycie biletów jest znacznie więcej niż liczba dostępnych biletów, dlatego można się na stronie zapisać i zadeklarować chęć zakupu takiego biletu. UEFA ma specjalny system do losowania i w przeciągu dwóch tygodni dostaje się potwierdzenie na maila, czy jest się jednym ze szczęśliwców - tłumaczy Łukasz Wysocki, pełnomocnik zarządu Arena Gdańsk Operator do spraw finału ligi Europy.

Technicznie stadion jest już gotowy do tego meczu. - Wszystkie prace infrastrukturalne są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Murawa jest już oceniana w najwyższy notach przez UEFA. W pięciostopniowej skali nasza murawa została oceniona na piątkę. Z niecierpliwością oczekujemy już na pierwszy gwizdek - dodaje Wysocki.

Spotkanie finałowe rozpocznie się 26-ego maja o 21:00 na stadionie w Gdańsku. Zmierzą się w nim zwycięzcy następujących półfinałów:- Manchester United vs AS Roma;- Arsenal Londyn vs Villarreal CF.