Budżet Obywatelski 2022. Możesz zagłosować jeszcze tylko do północy [18.10]

i

Autor: gdansk.pl

Budżet Obywatelski 2022. Możesz zagłosować jeszcze tylko do północy [18.10]

2021-10-18 9:56

To już ostatnie godziny, podczas których można decydować o przyszłości najbliższego otoczenia w dzielnicy, ale także całego Gdańska. Do tej pory, swoje głosy na wybrane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 oddało już około 33 tysiące osób .

Największą frekwencję wśród głosujących odnotowano dotąd w dzielnicach Wyspa Sobieszewska i Letnica, najmniejszą - na Żabiance. Wciąż trwa rywalizacja o łąkę kwietną – powstanie ona w dzielnicy z największą frekwencją procentową wyliczoną po zakończeniu głosowania.

Nie odkładaj decyzji na ostatnią chwilę

Przed nami już ostatni weekend, w trakcie którego będzie można głosować na wybrane projekty w ramach BO2022. Wszyscy ci, którzy wciąż nie zagłosowali, mogą to zrobić do poniedziałku, 18 października. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 387 zakwalifikowanych projektów. Na tę liczbę skalda się 116 projektów Zielonego Budżetu Obywatelskiego (w tym 97 dzielnicowych i 19 ogólnomiejskich) oraz 271 projektów Budżetu Obywatelskiego (w tym 238 dzielnicowych i 33 ogólnomiejskie). Wyniki poznamy do 25 października. Wybrane w głosowaniu projekty zostaną przekazane do realizacji na lata 2022/2023, a jeszcze w październiku rozpocznie się ewaluacja BO i przygotowania do kolejnej, dziesiątej edycji gdańskiego budżetu obywatelskiego.

Do tej pory (stan na poniedziałek, 18 października, godz. 8.00) zagłosowało około 33 tysiące gdańszczanek i gdańszczan. Głosować można do poniedziałku, 18 października, do godz. 23.59. 

Do głosowania zachęca także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Online, w punktach mobilnych i stacjonarnych

Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego odbywa się za pośrednictwem witryny internetowej. Dzięki stronie możemy też szczegółowo zapoznać się z poszczególnymi projektami, a także znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące tej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wszyscy ci, którzy z jakiegoś powodu nie czują się na siłach, aby samodzielnie zagłosować, mogą skorzystać z pomocy konsultantów. Od momentu uruchomienia głosowania, dostępne są dwa punkty stacjonarne. W zespołach Obsługi Mieszkańców przy ul. Partyzantów oraz Nowych Ogrodach na mieszkańców czekają pomocnicy, którzy przeprowadzą ich przez proces głosowania.

Warto też wypatrywać piętrowego autobusu z charakterystycznym żółtym logiem Budżetu Obywatelskiego oraz busa z grafiką Karty Mieszkańca. Te mobile punkty do głosowania kursują po gdańskich dzielnicach i czekają na wszystkich chcących oddać swój głos mieszkańców Gdańska. Można w nich zarówno zagłosować na projekty BO, jak i wyrobić Kartę Mieszkańca (w busie), to tegoroczna nowość w promowaniu głosowania BO. W poprzednich latach w poszczególnych dzielnicach pojawiały się żółte namioty, w których dyżurowali konsultanci.

Sedno Sprawy - Grzegorz Schetyna
Źródło: Budżet Obywatelski 2022. Możesz zagłosować jeszcze tylko do północy [18.10]