Darmowe drzewka dla każdego. W czwartek i piątek akcja #sadziMY

2022-09-27 19:00 Paweł Lemke
sadziMY 2022
Autor: Lasy Państwowe Czwarta edycja akcji #sadziMY również w Iławie. Kiedy i gdzie odebrać sadzonki?

Milion drzew do posadzenia we własnym ogródku. W czwartek i piątek odbędzie się kolejna edycja akcji #sadziMY, podczas której we wszystkich nadleśnictwach w Polsce rozdawane będą bezpłatne sadzonki. - Drzewko może odebrać dosłownie każdy - podkreśla Łukasz Plonus z Nadleśnictwa Gdańsk.

- Wystarczy przyjść do Nadleśnictwa Gdańsk, w godzinach między 9:00 a 15:00 i wziąć sobie taką sadzonkę. Do dyspozycji będziemy mieli sadzonkę sosny, czeremchy i jarzębiny. Tutaj ważna informacja, 29 września taką sadzonkę można wziąć z leśnego ogrodu botanicznego Marszewo, a 30 września z siedziby Nadleśnictwa Gdańsk, czyli Morska 200 w Gdyni - mówi Łukasz Plonus.

Nie obowiązują żadne limity co ilości sadzonek, jakie można zabrać. Co więcej, na miejscu specjaliści podpowiedzą też który gatunek lepiej się przyjmie w danej lokalizacji.

- Ta sadzonka jest wyłącznie na tereny prywatne, czyli do ogródka, na swoją działkę, bądź też po prostu w ogrodzie przed swoim blokiem jeżeli mamy taką możliwość. Najważniejsze jest to, żeby wziąć sadzonkę odpowiednią do tego czym dysponujemy, czyli jaką glebą, jakim nasłonecznieniem - tłumaczy rzecznik Nadleśnictwa Gdańsk.

Sadzonek ma wystarczyć dla wszystkich. A Jeśli komuś sosna czy jarzębina nie odpowiada - każde nadleśnictwo oferuje inne gatunki drzew.

Nasi Partnerzy polecają