Finał Ligi Europy UEFA

i

Autor: UEFA

Do finału Ligi Europy UEFA pozostał tydzień! Kiedy drużyny pojawią się w Trójmieście?

2021-05-20 18:00

Przygotowania na ostatniej prostej! Już w najbliższą środę, czyli 26 maja na stadionie w Letnicy rozegrany zostanie najważniejszy mecz tego sezonu Ligi Europy. W finale zmierzą się angielski Manchester United oraz hiszpański Villarreal. Wiemy już kiedy obie drużyny pojawią się w Gdańsku oraz gdzie będą spać.

Manchester United przyleci do Trójmiasta już w poniedziałek. Dokładna godzina nie jest jednak znana. Piłkarze zostaną zakwaterowani w Hotelu Gdańsk na Starym Mieście. Zostaną tam tylko dwie noce, ponieważ od razu po meczu pojadą na lotnisko i wrócą do domu. Swoje treningi rozgrywać będą na Stadionie Miejskim w Gdyni, czyli boisku, na którym na co dzień swoje mecze ligowe rozgrywa Arka Gdynia. Ostatni trening przed finałem drużyna odbędzie na Arenie Gdańsk.

Villarreal przyleci we wtorek w godzinach porannych. Hiszpanie zatrzymają się w hotelu Sopot Mariott Resort & Spa, czyli dokładnie w tym samym miejscu, gdzie mieszkać będzie reprezentacja Polski w czasie UEFA EURO 2020. Ta drużyna otrzymała możliwość trenowania na Stadionie Miejskim w Gdańsku przy Traugutta. Z opcji tej jednak prawdopodobnie nie skorzysta, ze względu na ograniczony czas. Jedyną rozgrzewką Hiszpanów będzie przedmeczowy trening na stadionie w Letnicy.

Niestety, nie należy nastawiać się na jakiekolwiek spotkania z piłkarzami. Nic nie wskazuje, by kibice mieli szanse na zdobycie autografów czy zdjęcia swoich idoli. Powodem oczywiście wciąż trwająca pandemia. Dla piłkarzy jest to zbyt duże ryzyko. Żaden z nich nie chciałby zarazić się koronawirusem tuż przed kolejną wielką imprezą, jaką jest EURO 2020. Mimo to, na ulicach Trójmiasta prawdopodobnie pojawią się pojedynczy kibice z zagranicy. Na stadion wejdzie 25% pełnego obłożenia trybun.

EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!
Źródło: Do finału Ligi Europy UEFA pozostał tydzień! Kiedy drużyny pojawią się w Trójmieście?