Arka Gdynia eSport

i

Autor: gdyniasport.pl

eSportowa drużyna Arki Gdynia najlepsza w Lidze Mistrzów!

2022-02-06 15:00

Arka Gdynia zwyciężyła Ligę Mistrzów! ...na razie tą eSportową, w grze FIFA22, w trybie Wirtualne Kluby. W emocjonującym finale żółto-niebiescy pokonali niemiecki klub SC Feicht, choć łatwo nie było. Po remisie w dwumeczu o wygranej Gdynian zadecydowała dogrywka w trzecim spotkaniu.

- Można to określić tak: z nieba, do piekła i znów do nieba. Pierwszy mecz idealnie, niestety w drugim meczu, który był bardzo nieudany - sporo nerwów. Te nerwy się przeniosły na ten trzeci decydujący mecz, nie najlepiej graliśmy. Na sam koniec udało się wyrównać. Dogrywka, zmęczenie zawodników, nie mogliśmy już szukać różnych podań. Na koniec jednak dopisało nam szczęście - mówi środkowy obrońca eSportowej drużyny Arki Gdynia, Mateusz Sieduszewski.

- Myślę, że na sukces wpłynęła nasza determinacja i zasada "jeden za wszystkich - wszyscy za jednego" - dodaje Kuba Walkowiak, trener i koordynator sekcji eSportowej w Arce.

- Jeżeli chodzi o Ligę Mistrzów, to jak sama nazwa wskazuje, grają w tych rozgrywkach najlepsze zespoły. To jakby trzeba sobie powiedzieć wprost. Nie ma konkretnych przygotowań pod dany turniej, poza jakby szczegółową analizą rywala. Sekcja wirtualnych klubów jest podobna do działania prawdziwego klubu piłkarskiego. To jest również 25 graczy, z których na dane spotkanie zbierana jest wyjściowa jedenastka. Do tego dochodzi kwestia wspomnianych analiz słabych i mocnych stron rywala, jak również treningi, których mamy w tygodniu 4, po dwie godziny każdy - tłumaczy Walkowiak.

eSportowa Arka Gdynia zajmuje obecnie czwarte miejsce w Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów. Do końca sezonu zostało osiem kolejek. Żółto-niebiescy planują sięgnąć po tytuł wicemistrza Super Ligi.

Źródło: eSportowa drużyna Arki Gdynia najlepsza w Lidze Mistrzów!