Europejski Dzień Kontroli Prędkości: statystyki odnośnie wypadków i zanotowanych wykroczeń

2021-04-16 20:30
Drogówka
Autor: shutterstock

16 kwietnia to w kalendarzu świąt nietypowych Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Mundurowi przypominają: dostosowanie jej do ograniczeń i warunków może uratować nam życie. Niestety, pomorskie statystyki za początek tego roku, choć coraz lepsze, wciąż pozostawiają wiele do życzenia.

- W województwie pomorskim w pierwszym kwartale 2021 roku z powodu niedostosowanej prędkości do warunków ruchu, doszło do 90 wypadków drogowych, w których wyniku 127 osób zostało rannych, a 4 osoby zginęły. Te dane są o wiele bardziej pozytywne niż w tym samym okresie roku poprzedniego, gdzie w pierwszym kwartale 2020 roku na pomorskich drogach doszło do 114 wypadków - mówi komisarz Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku.

A jak kierowcy z Pomorza wypadają na tle kraju? - Jeżeli mówimy o przekraczaniu prędkości, to województwo pomorskie nie jest tutaj na pierwszym miejscu, ale też i nie na ostatnim. Widać, że kierujący, którzy poruszają się po drogach naszego regionu zdecydowanie lubią przekraczać prędkość, nie zawsze dostosowują tą prędkość do ograniczeń czy warunków na drodze - dodaje Skrent.

W samym Trójmieście od początku roku drogówka zanotowała aż 10 493 wykroczenia polegające na przekraczaniu prędkości. Zatrzymano też ponad 1000 praw jazdy.

Źródło: Europejski Dzień Kontroli Prędkości: statystyki odnośnie wypadków i zanotowanych wykroczeń
Nasi Partnerzy polecają