Europejskie potęgi powalczą w Trójmieście! Ćwierćfinały i półfinał Mistrzostw Świata w piłce ręcznej w Ergo Arenie

2023-01-24 8:35 Dominika Bakura Anna Gawrońska
Piłka ręczna Polska Słowenia
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Europejskie potęgi powalczą w Trójmieście! Już w środę w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie odbędą się ćwierćfinały Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. O 18:00 zagrają tutaj Francuzi, a o 20:30 Hiszpanie. Ich rywalami będą Niemcy i Norwegowie.

Norwegowie piłką ręczną żyją, Niemcy też piłką ręczną stoją. Ci kibice zawitali do Katowic i Krakowa na te pierwsze rundy Mistrzostw Świata. I tam świetnie się bawili. Myślimy, że tutaj, w mieście Gdańsku też taką atmosferę stworzą. Mamy sporo zapytań, właśnie odnośnie lokalizacji hali, odnośnie tego jakie hotele są w jej sąsiedztwie

 - mówi Aleksandra Samborska, rzeczniczka Ergo Areny. 

W piątek w gdańsko-sopockiej hali zaplanowano także jeden z półfinałowych meczów. Bilety na wszystkie spotkania są nadal dostępne.

Na ćwierćfinały mamy łączone bilety. Bilet całodzienny obejmuje dwa mecze jednego dnia. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl lub bezpośrednio w kasie Ergo Areny. Będzie ona otwarta w dwa dni meczowe, zarówno 25 jak i 27 stycznia od godziny 15:30

- dodaje rzeczniczka hali.

Równorzędne mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe, a także o medale odbędą się na stadionie Tele2 Arena w Sztokholmie. Finał zostanie rozegrany w stolicy Szwecji 29 stycznia.

Tymczasem - w niedzielę reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu w mistrzostwach świata pokonała Iran 26:22. O tym, jakie ostatecznie biało-czerwoni zajmą miejsce w całym czempionacie zadecydują rozstrzygnięcia w innych grupach. 

Marianna Schreiber robi z piłką cuda na boisku
Źródło: Europejskie potęgi powalczą w Trójmieście! Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej w Ergo Arenie
Nasi Partnerzy polecają