Burze w Polsce: Blisko 400 osób ewakuowanych z obozu harcerskiego

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Burze w Polsce: Blisko 400 osób ewakuowanych z obozu harcerskiego

Ewakuacja obozów harcerskich i ponad 100 interwencji. Nad województwem pomorskim znów przeszła burza

2021-07-15 8:05

110 interwencji. To bilans z ostatniej nocy po tym jak nad województwem pomorskim przeszła burza. Działania służb polegały głównie na usuwaniu konarów drzew. – Najwięcej zdarzeń atmosferycznych odnotowano w powiecie starogardzkim – informuje rzecznik pomorskiej Straży Pożarnej, Łukasz Płusa.

Do dzisiejszego poranka (15 lipca)  pomorscy strażacy interweniowali 110 razy. Najwięcej w powiecie starogardzkim - 27, tczewskim - 22, kwidzyńskim - 18, kościerskim - 26 i bytowskim - 14.

Z powodu ostrzeżeń przed groźnymi burzami na Pomorzu, ewakuowano 8 obozów, najwięcej w powiecie kościerskim. Uczestnicy i kadra schronili się w szkołach i świetlicach.

"Komendanci m.in. dwóch obozów podjęli decyzje o prewencyjnej ewakuacji członków obozu do miejsc bezpiecznych. Z obozu w miejscowości Radogoszcz ewakuowało się 79 osób do miejscowej remizy OSP. 2 osoby z kadry pozostały na terenie obozu na noc w celu pilnowania obozowiska. Z obozu w miejscowości Mermet 40 osób ewakuowało się do remizy w miejscowości Ocypel, 71 osób do szkoły w Mermecie. 3 osoby z kadry pozostały w obozie w celu dozorowania"

– dodaje Płusa.

Najbliższe dni mogą jednak przynieść kolejne załamania pogody. Według synoptyków jeszcze w weekend możemy spodziewać się burzy. Towarzyszyć może jej grad; rozpędzi się także wiatr – do 80 km/h. 

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę
Źródło: Ewakuacja obozów harcerskich i ponad 100 interwencji. Nad województwem pomorskim znów przeszła burza