ferie

i

Autor: mat. pras.

Ferie w Gdańsku? Nie będą nudne! Miasto przygotowało zimową ofertę dla najmłodszych

2022-01-21 15:55

Ponad 4,5 tys. uczniów szkół podstawowych będzie mogło wziąć udział w 5-dniowych turnusach na terenie placówki. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne, najmłodsi będą mogli uczęszczać wyłącznie do szkół, w których uczą się na co dzień. W ofercie na ferie przygotowanej przez miejskie instytucje m.in. zajęcia na pływalni, warsztaty w Muzeum Bursztynu czy półkolonie sportowe.

Ofertę na ferie przygotowały wszystkie gdańskie szkoły podstawowe oraz 6 szkół specjalnych. 5-dniowy turnus odbywać się będzie w terminie 14-18 lutego lub 21-25 lutego. W 54 placówkach opieka świadczona będzie przez 8 godzin dziennie, w 17 przez 10 godzin. Łącznie z tej oferty będzie mogło skorzystać 285 grup. Według wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, grupy uczniów klas I-III mogą liczyć maksymalnie 15 osób, natomiast IV-VIII 20 osób.

Na czas ferii zaplanowano wyjścia do muzeum, parku naukowo-technologicznego, zajęcia sportowe, warsztaty tematyczne czy zabawy integrujące. Odbywać się będą także zajęcia komputerowe, przyrodnicze, rekreacyjno-ruchowe, artystyczne, sportowe, plastyczne, wokalne czy językowe. Nie zabraknie również gier i zabaw ruchowych na terenie szkoły oraz terenach przyszkolnych czy gier planszowych. Szczegóły dotyczące poszczególnej oferty danej szkoły dostępne będą na stronach internetowych placówek.

Swoje oferty zajęć przegotowały też placówki kulturalne, w tym Opera Bałtycka, Teatr Miniatura i Teatr Szekspirowski, Hevelianum czy Muzeum Gdańska. Z kolei Gdański Ośrodek Sportu stawia na naukę żeglowania i zajęcia na basenach. A ferie w województwie pomorskim potrwają od 14 do 27 lutego.

Źródło: Ferie w Gdańsku? Nie będą nudne! Miasto przygotowało zimową ofertę dla najmłodszych