Lotos

i

Autor: Materiały prasowe

Gdańscy radni chcą wyjaśnień ws. Lotosu. „Na sesję zapraszamy prezesa Obajtka”

2022-02-08 9:14

Gdańscy radni chcą wyjaśnień w sprawie przejęcia Lotosu. Przedstawiciele rządzącej miastem koalicji złożyli w poniedziałek wniosek o nadzwyczajną sesję w tej sprawie. - Wzywamy prezesa Obajtka - mówi Beata Dunajewska z klubu Wszystko Dla Gdańska.

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, że Lotos tak naprawdę przestanie funkcjonować jako gdańska firma i największy gdański pracodawca, ale też największy gdański podatnik - tłumaczy Beata Dunajewska. - Liczymy, że prezes Obajtek odpowie na nasze zaproszenie. Wyjaśni kilka kwestii - dodaje Dunajewska.

Co ciekawe - sesja zwołana przez kluby Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska odbędzie się tego samego dnia, co sesja zawołana przez PiS. Ci drudzy - chcą pogłębionej debaty na temat budowy Forum Gdańsk.

- Chcemy, by pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz w końcu przedstawiła zawarte w celu budowy Forum Gdańsk umowy i wyjaśniła, jak to możliwe, że po przekazaniu działki wartej ponad 140 mln zł Gdańsk ostatecznie zyskał jedynie budynek wyceniony na 19 mln zł - mówili podczas zwołanej kilka dni temu konferencji przedstawiciele PiS.

- Uważamy, że tzw. afera Forum Gdańsk, która na sesji zostanie prawdopodobnie wyjaśniona i po raz kolejny ośmieszymy pana Płażyńskiego, Skibę i Majewskiego, przykrywa właściwy temat, czyli kwestię Lotosu - odpowiada Dunajewska.

Obie sesje mają odbyć się już w ten czwartek. To pierwsza tego typu sytuacja w historii. 

Źródło: Gdańscy radni chcą wyjaśnień ws. Lotosu. „Na sesję zapraszamy prezesa Obajtka”